آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

آبرسانی پوست چیست | محصولات آبرسان پوست مردان | محصولات مراقبت از پوست مردانه

آبرسانی پوست

آیا پوست شما کدر به نظر می رسد و احساس می کنید خشک یا سفت می شود؟ ممکن است نشانه کم آبی بدن باشد. برای آبرسانی پوست ، استفاده از کرم، سرم و سایر محصولات مراقبت از پوست و حفظ سلامت و درخشندگی آن مهم است.

محصولات آبرسان پوست

محصولات حاوی عوامل آبرسان مانند گلیسیرین، اسید هیالورونیک، اوره و لاکتات آمونیوم می توانند آبرسانی پوست را حفظ کنند. اما پوست هیدراته چیست و چه چیزی باعث کم آبی پوست می شود؟ طبیعی است که با شنیدن کلمه هیدراتاسیون به آب فکر کنید. آبرسانی به پوست به معنای افزایش محتوای آب آن است. اگر پوست شما کم آب باشد، ممکن است پوسته پوسته، کدر و خشک به نظر برسد.

پوست هیدراته صاف، درخشان و دارای رنگی یکنواخت است. برای آبرسانی پوست ، باید هر از چند گاهی تشنگی پوست خود را رفع کنید. با این حال، بسیاری پوست کم آب را با پوست خشک اشتباه می گیرند. اگرچه به صورت مترادف استفاده می شود، تفاوت اساسی بین این دو وجود دارد.

آبرسانی پوست

عوامل موثر در کم آبی پوست

درجه حرارت شدید :

دمای بسیار گرم یا سرد می تواند به سد طبیعی پوست شما آسیب برساند. در حالی که ممکن است اجتناب از دماهای شدید دشوار باشد، مطمئن شوید که قرار گرفتن در معرض خود را به حداقل محدود کنید.

لایه برداری بیش از حد :

لایه برداری بیش از حد می تواند به آبرسانی پوست شما آسیب برساند. اگر از محصولات خشن و ساینده هنگام لایه برداری پوست خود استفاده کنید، می تواند آسیب بیشتری به همراه داشته باشد.

پاک کننده های تهاجمی :

محصولات مراقبت از پوست با مواد سوزاننده و مضر می توانند به توانایی پوست شما در حفظ رطوبت آسیب بزنند.

تهویه مطبوع :

کاهش رطوبت ناشی از دستگاه های تهویه مطبوع می تواند بر سلامت پوست شما تأثیر بگذارد. کمبود رطوبت به سطح رطوبتی پوست آسیب می رساند و این باعث کم آبی پوست می شود.

استفاده از مواد قلیایی :

برای حفظ آبرسانی پوست ، باید در نظر داشت که استفاده مواد قلیایی مانند صابون‌ها، اسیدهای با pH بالاتر ، باعث شکنندگی پوست می شود.

آبرسانی پوست

پوست کم آب در مقابل پوست خشک

پوست کم آب فاقد آب است، در حالی که پوست خشک فاقد مقدار مناسبی سبوم است. خشکی پوست نیز می تواند نتیجه برخی داروها یا بیماری ها باشد. عواملی مانند آب و هوا، سبک زندگی، سن و محصولاتی که روی پوست خود استفاده می کنید، می توانند در تغییر نوع پوست شما نقش داشته باشند.

علائم خشکی پوست شامل خارش، سرخی، پوسته پوسته شدن و تحریک پوست باشد. این در حالی است که علائم پوست کم آب شامل ، پوستی کدر و تیره،  سیاهی و سایه های برجسته دور چشم، خارش، ظاهر خطوط ظریف و چین و چروک، دهان خشک، چشمان باد کرده و افزایش حساسیت باشد که تماما با آبرسانی پوست می تواند رفع گردد.

آبرسانی پوست حساس

در حالی که برای آبرسانی به پوست، باید آب به آن اضافه کنید، مرطوب کردن پوست به معنای افزودن موادی است که آب را درون آن حفظ می کند. اگر فقط آب مصرف کنید، ممکن است به طور موقت احساس چاق شدن کنید. با این حال، اگر چیزی برای حفظ آن وجود نداشته باشد، آب از پوست شما خارج می شود.

مرطوب‌سازی شامل افزودن موادی است که رطوبت را مسدود کرده و سد پوست شما را ترمیم می‌کند. این از هدر رفتن آب جلوگیری می کند و بافت و سلامت پوست شما را بهبود می بخشد. می توانید برای داشتن پوستی سالم و شاداب و آبرسانی پوست کامل، با کارشناسان آموزشگاه آرایشگری جهان مو در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب