آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

آموزش ترمیم مو

آموزش ترمیم مو

موهای بسیار آسیب دیده باعث ایجاد ترک در لایه بیرونی یا کوتیکول می شوند. هنگامی که کوتیکول باز می شود، موهای شما در معرض آسیب و شکستگی بیشتر قرار می گیرد. همچنین ممکن است مات و مبهم به نظر برسد و نگهداری و فرم دهی آن دشوار باشد. با آموزش ترمیم مو ، می توانید از موهای خشک و شکننده به موهای صاف و براق برسید. البته این را نیز در نظر داشته باشید که برخی از مواقع، آسیب مو دائمی است. زیرا مو در واقع مجموعه ای از سلول های مرده است که آنها را غیر قابل ترمیم می کند.

تنها درمان واقعی ، یک جفت قیچی و انجام اقدامات برای جلوگیری از آسیب های جدید است. بنابراین با مراقبت مناسب از مو و چند درمان هدفمند ، می توانید به بازسازی کوتیکول خارجی کمک کرده و ظاهر موهای خود را بهبود بخشید.

ترمیم مو چیست؟

گاهی اوقات کاملاً واضح است که چرا با موهای آسیب دیده مواجه شده اید. در صورت استفاده نادرست از رنگ، مواد دکلره و ابزار حالت دهنده می تواند این اتفاق برای شما روی دهد. با آموزش ترمیم مو ، خواهید دانست که چگونه می توانید از آسیب بیشتر جلوگیری کرده و موهای خود را تا زمانی که بتوانید موهای آسیب دیده را کوتاه کنید ، صاف کنید.

آموزش ترمیم مو

ترمیم موی سر به دلیل رنگ مو

چه رنگ های فانتزی و .. استفاده کرده و یا بخواهید موهای سفید خود را پوشش دهید، رنگ کردن موهای شما در خانه می تواند عواقبی داشته باشد که گاهی اوقات ماندگار است. رنگهای شیمیایی می توانند رطوبت طبیعی موهای شما را از بین ببرند و به سرعت باعث آسیب دیدن موها شوند.

برای جلوگیری از آسیب بیشتر، کارشناسان توصیه می کنند که رنگی را در سه سایه رنگ طبیعی خود انتخاب کرده و سایه هایی را انتخاب کنید که کمی تیره تر و یا روشن تر از موی شما هستند تا آسیب را محدود کنید. نگهداری از رنگهای غیرطبیعی دشوارتر است و باید بیشتر مراقبت کرد. افزایش فاصله بین رنگ کردن مو نیز می تواند به کاهش آسیب کمک کند. در صورت امکان ، 8 تا 10 هفته یا بیشتر بین رنگ آمیزی ها صبر کنید. این یکی از روش های موثر در آموزش ترمیم مو می باشد.

برای امکان پذیرتر شدن این کار همچنین، کمتر موهای خود را بشویید. فقط از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. موهای خود را همراه با شامپو و نرم کننده و با آب سرد بشویید. آب داغ می تواند باعث باز شدن کوتیکول شود. درمان هایی که به طور دائم موها را تغییر می دهند ، می توانند موها را آنقدر تهاجمی تغییر کند که تنها راه حل این است که موها رشد کرده و از نو شروع به رشد کنند.

اگر می خواهید موهای خود را از نظر شیمیایی حالت داده یا صاف کنید، بهتر است این کار را حداقل دو هفته قبل از رنگ کردن مو انجام دهید. این به موهای شما زمان می دهد تا بین درمان ها بهبود یابند.

آموزش ترمیم مو

آموزش ترمیم مو با مواد طبیعی

اما در آموزش ترمیم مو ، درخواهید یافت که چگونه می توان آسیب های موجود را کاهش داد. از روغن زیتون استفاده کنید. این روغن رایج در مراقبت از مو نیز بسیار محبوب است. نشان داده شده است که روغن ها به آب رسانی مجدد مو و صاف شدن کوتیکول کمک می کنند. گفته می شود که روغن زیتون به ویژه به نرم شدن مو و بازگرداندن رطوبت مورد نیاز کمک می کند.

همچنین کار با آن آسان و نسبتاً ارزان است. فقط مطمئن شوید که چند روز پس از رنگ آمیزی و تثبیت رنگ، از روغن زیتون برای درمان استفاده می کنید. از شامپو و نرم کننده مناسب رنگ نیز می توانید استفاده کنید. این محصولات با pH مناسب فرموله شده اند تا از تورم ساقه مو جلوگیری کرده و رنگ بیشتر دوام آورد و موهای شما ظاهر بهتری پیدا کند.

ترمیم مو به دلیل آسیب با مواد دکلره

اگر با استفاده از مواد دکلره، از موهای تیره به موهای روشن تغییر کرده اید، احتمالاً به خوبی می دانید که سفیدکننده چه آسیب هایی می تواند به موهای شما وارد کند. از سفید کننده برای حذف رنگ موی طبیعی استفاده می شود. برای این کار، موهای شما متورم شده و اجازه می دهد تا سفید کننده به قسمت داخلی تار برسد. در اینجا ملانین که رنگدانه مو را به شما می دهد حل می شود. این فرایند می تواند موها را خشک و شکننده کند. تغییرات دائمی در ساختار موهای شما همچنین می تواند باعث وز شدن آن شود.

در آموزش ترمیم مو خواهید یافت که با محدود کردن استفاده از دکلره یا حذف آن می توانید مانع بروز آسیب در این شدت به موهای خود باشید. همچنین، رطوبت را اضافه کنید. قبل از دکلره کردن، به مرطوب کردن موهای خود توجه بیشتری داشته باشید و از انجام سایر فعالیتهای مخرب مانند حالت دادن با حرارت ، برای چند هفته خودداری کنید.

از محافظ آفتاب استفاده کنید. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به موهای شما آسیب برساند. موهای سفید شده به ویژه مستعد آسیب UV هستند. سعی کنید برای محافظت از موها و پوست سر خود ، کلاه لبه پهن بپوشید. همچنین می توانید از اسپری مو محافظ UV برای محافظت از موهایی که بیرون می زنند استفاده کنید.

 

آموزش ترمیم مو

موهای آسیب دیده با کلر

در مورد کلر بیشتر مراقب باشید. کلر علاوه بر اینکه به موها آسیب وارد می کند، می تواند رطوبت موهای شما را از بین ببرد و حتی باعث شکنندگی و ضخیم شدن آنها شود. برای جلوگیری از این امر، لازم است تا قبل از رفتن به استخر موهای خود را با آب تازه بشویید. این رطوبت ممکن است از تغییر رنگ کلر و خشک شدن تارهای مو جلوگیری کند.

همچنین باید به محض خروج از استخر موهای خود را کاملاً بشویید.شامپو و نرم کننده آبرسان می تواند موثر باشد. همچنین می توانید از شامپو و نرم کننده مخصوص شنا نیز استفاده کنید. می توانید از روغن بادام استفاده کنید. این روغن با بوی شیرین می تواند به نرم شدن و تقویت موهای شما کمک کند. قبل از خشک شدن مقدار کمی از آنرا را به انتهای موهای خود بمالید تا تارهای مو، مجدداً هیدراته شوند و موهای زائد کاهش یابد. در حال حاضر، روغن بادام شیرین نیز موثر است.

می توانید آبکشی برنج را امتحان کنید. هرچقدر هم عجیب به نظر می رسد، تحقیقات نشان می دهد آبی که هنگام شستشوی برنج در بدست می آید، می تواند به موهای شما کمک کند. اینوزیتول، یک ماده موجود در آب برنج که به موهای آسیب دیده نفوذ کرده و موها را از داخل به بیرون ترمیم می کند.

آموزش ترمیم مو

آموزش ترمیم مو ی آسیب دیده از ابزار حرارتی

حالت دادن با حرارت می تواند الیاف مو را آسیب زده و منجر به بلند شدن کوتیکول ها شود. استفاده مکرر از گرما یا در دمای بالا می تواند موهای شما را بیشتر در معرض آسیب قرار دهد. در آموزش ترمیم مو ، گفته می شود که از راه دور سشوار را استفاده کنید. یک مطالعه معتبر نشان داده است که نگه داشتن سشوار در فاصله 15 سانتی متری موها و حرکت مداوم سشوار می تواند به کاهش آسیب کمک کند.

همچنین می توانید از محصول محافظ حرارتی استفاده کنید. این محصولات به منظور محافظت از موها و جلوگیری از شکستگی آنها به کار می روند. شما لازم است تا در مراحل محافظت از موهای آسیب دیده ، دما را پایین بیاورید. هرچه درجه حرارت گرمتر باشد، آسیب بیشتری وارد می شود. گرمای بیش از حد می تواند به موهای شما بدون توجه به اینکه از چه ابزاری استفاده می شود، آسیب برساند. از کمترین درجه حرارت روی هر محصول استفاده کنید و زمان تماس هوای داغ ، اتو یا فر را روی موهای خود محدود کنید.

توصیه می شود که اجازه دهید موها با هوا خشک شود. برای این کار، موهای خود را بعد از دوش گرفتن به آرامی در یک حوله بپیچید. این روش، به بیرون کشیدن آب اضافی کمک می کند تا اجازه دهید خشک شود. همچنین، موهای خود را با حوله بر روی هم نکشید، زیرا این می تواند باعث اصطکاک غیر ضروری و آسیب به موهای شما شود.

آموزش ترمیم مو

استفاده صحیح از ابزارهای حرارتی

اگر قصد دارید با یک اتوی صاف یا یک فر ، موهای خود را حالت دهید، خشک کردن بدون گرما نیز ایده خوبی خواهد بود. کارشناسان توصیه می کنند بیش از یک بار در هفته از ابزارهای حرارتی استفاده نکنید. همچنین در این حالت می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید. این روغن گرمسیری یک وسیله زیبایی است. مولکولهای روغن به اندازه کافی کوچک هستند و منبع قابل اعتمادی برای نفوذ به کوتیکول خارجی و آبرسانی از داخل به بیرون می باشند که در آموزش ترمیم مو به آن خواهید رسید.

همچنین می تواند به پر کردن روغن های محافظ در قسمت خارجی موهای شما کمک کند. این روغن ها از آسیب حرارتی و شکستگی محافظت می کنند. بنابراین به دنبال محصولاتی باشید که شامل روغن نارگیل است یا روغن گرم شده را هفته ای یکبار به عنوان ماسک آبرسان به صورت عمیق در موهای خود، اجرا کنید.توجه داشته باشید که می توانید با آموزشگاه آرایشگری جهان مو در ارتباط بوده و سپس با توجه به منبع آسیب دیدگی ، می توانید مطابق با آموزش ترمیم مو اقدام کرده و به موهایی شاداب و خوش فرم برسید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب