آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو

داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو

بررسی انواع روش های مراقبت از مو ، همواره برای مردان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به‌خصوص وقتی صحبت از درمان‌های خانگی می‌شود. بدون محصولات مناسب در برنامه مراقبت از مو، داشتن موهایی سالم و درخشان، رویایی دور از ذهن به نظر می رسد. داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو ، یک روش درمان خانگی طبیعی، سالم و طولانی‌مدت است.

داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو

عوامل موثر بر سلامت مو

هنگامی که به برنامه مراقبت از موی خود توجه داشته باشید، لازم است که عوامل موثر بر سلامت مو را نیز در نظر داشته باشید. این عوامل شامل :

ژنتیک : ژن ها نقش مهمی در سلامت موهای شما دارند. این روی طول، رنگ و بافت موهای شما تاثیر می گذارد که کاملا ارثی است.

سن : موها سالم تر هستند و در سنین پایین تر رشد می کنند. از سن 15 تا 30 سالگی، شما می توانید متوجه شوید که موهای خود بسیار سریعتر رشد می کنند، اما با افزایش سن، فولیکول های مو از کار می افتند که در نهایت می تواند منجر به نازک شدن و طاسی شود.

جنسیت : اگرچه مردان و زنان هیچ تفاوتی در طول مدت رشد مو ندارند، اما این تستوسترون در مردان است که نقش مهمی در حفظ ضخامت موهای زائد دارد.

تغذیه : رژیم غذایی متعادل برای سلامت موهای شما بسیار مهم است. یک وعده غذایی مغذی روی موهای شما قوی تر و سالم تر می شود و در کنار آن، داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو تاثیرگذاری بیشتری را خواهد داشت.

داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو

تخلخل موهای شما چیست؟

قبل از پرداختن به درمان، مهم است که عواملی را که بر نحوه جذب موها با محصولات و داروها تأثیر می‌گذارند، بشناسیم. یکی از این عوامل تخلخل مو است که توانایی موهای شما برای جذب و حفظ رطوبت است. سطح تخلخل موهای شما بر نحوه خروج روغن و رطوبت از کوتیکول و تاثیرگذاری داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو ، نقش دارد.

اما چگونه نوع تخلخل موی خود را پیدا کنید. در ابتدا موها را شامپو زده و اطمینان حاصل کنید که موهای خود را به خوبی شستشو داده  و آن را خشک کنید. پس از خشک شدن کامل موهایتان، یک لیوان را از آب پر کنید و یک تار مو را داخل آن بیندازید. مشاهده کنید که آیا موها بلافاصله شناور می شوند یا فرو می روند.

نقش داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو در انواع تخلخل مو

در بررسی نقش داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو در انواع تخلخل مو ، آن ها را به دسته بندی های ذیل ، تقسیم می کنیم.

تخلخل کم : اگر تار موی شما قبل از فرو رفتن روی قسمت بالایی شناور باشد، تخلخل کم است. این بدان معنی است که کوتیکول های شما بسیار نزدیک به هم هستند و به همین دلیل به نظر نمی رسد محصولات کاملا جذب شوند و روی موها بنشینند.

تخلخل متوسط : اگر تار موی شما در وسط لیوان شناور است، به احتمال زیاد دارای تخلخل متوسط ​​هستید. این یک نوع تخلخل مو ایده آل است که در آن کوتیکول ها به طور مساوی فاصله دارند که باعث می شود موهای شما سالم به نظر برسد. می تواند هر داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو را برای مدت طولانی نگه دارد و به موهای شما ظاهری درخشان ببخشد.

تخلخل زیاد : اگر موهای شما تقریباً بلافاصله به ته لیوان فرو رود، ممکن است تخلخل بالایی داشته باشید. این بدان معنی است که کوتیکول های شما فاصله بیشتری دارند و می توانند آب و محصولات را به سرعت جذب کنند. موهای شما همچنین تمایل زیادی به شکستگی، خشکی و وز دارند.

داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو

درمان های خانگی برای رشد و ضخامت مو

روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب است که می تواند به عمق ساقه موهای شما نفوذ کند و از ریزش پروتئین جلوگیری کند. روغن نارگیل، داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو است که کاربردهای متعددی دارد و بسته به نوع موی شما می تواند به عنوان یک ماسک شبانه یا به عنوان یک درمان ترک استفاده شود. اگر نوع موی شما چرب است، می توانید روغن را بمالید و آن را یک شب نگه دارید و صبح روز بعد آن را بشویید. اما اگر موهای خشکی دارید، می توانید چند قطره روغن نارگیل را به عنوان سرم باقی مانده پس از شستشوی موها بمالید.

روغن کرچک

روغن کرچک روی تقویت رشد و ضخامت مو تمرکز دارد. سرشار از آنتی اکسیدان ها، پروتئین ها، ویتامین ها و اسیدهای چرب است که گردش خون را افزایش می دهد و پوست سر را تغذیه می کند. روغن کرچک به عنوان داروی گیاهی برای پرپشت کردن مو ، به جذب کثیفی و تجمع چربی کمک می کند که فولیکول های مو را تمیز می کند و در عین حال رطوبت پوست سر و رشته های مو را مسدود می کند. استفاده هفتگی از روغن کرچک می تواند به جذب بهتر محصولات مو کمک کند.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب