آموزشگاه آرایشگری جهان مو

آموزش سیاه کردن موها به صورت ارگانیک | روش های سیاه کردن مو به روشهای طبیعی

موهای سفید و جو گندمی چهره را مردانه تر نشان می دهد از این رو بسیاری از آقایان تمایلی به رنگ کردن موهای سفید ندارند. از طرفی سفید شدن موها، مخصوص افراد با سن بالاتر نیست. خیلی از جوان ترها هم به دلایل مختلف دچار سفیدی موی زودرس شده اند. دیدن تارهای موی سفید لابلای موهای مشکی یک مرد جوان، اصلا اتفاق خوشاندی نیست ولی هر کاری راه حلی دارد. انواع رنگ های شیمیایی و طبیعی برای پوشش موهای سفید وجود دارد. سیاه کردن موها با مواد طبیعی هیچ آسیبی به تار مو و یا پوست سر نمی رساند.

رنگ موهای شیمیایی اثرگذاری بهتری دارند و خیلی سریع و راحت موهای سفید را به رنگ دلخواه تغییر می دهند. اما این رنگ ها آسیب زیادی به پوست سر و موها وارد می کنند.

استفاده از مواد طبیعی نیاز به صبر و حوصله دارد. بدون تردید با یکی دو بار رنگ کردن موها نمی توانید انتظار معجزه داشته باشید. با توجه به مزایای رنگ های طبیعی برای موی سر توصیه می شود هر از گاهی این سبک را نیز امتحان کنید.

سیاه کردن موها با مواد طبیعی

سیاه کردن موها با سیب زمینی

ترکیبات زیادی برای رنگ کردن موها وجود دارد شاید حنا و وسمه از رایج ترین رنگ موهای طبیعی باشد. اما در این مطلب سعی شده از ترکیبات دیگری نیز استفاده شود. برای مثال شاید تا کنون در مورد سیاه کردن موها با سیب زمینی چیزی نشنیده باشید. ابتدا موها را به روش معمول شستشو دهید و بعد با معجون آب سیب زمینی موها و پوست سر را ماساژ دهید. بعد از چند بار استفاده اثری از موی سفید باقی نخواهد ماند.

طرز تهیه رنگ مو با سیب زمینی:

پوست چند عدد سیب زمینی را کنده و به مدت 5 دقیقه در 2 لیوان آب بجوشانید. به این معجون 3 قطره روغن اسطوخودوس یا رزماری اضافه کنید. این محلول را صاف کرده و مثل ماسک موی سر استفاده کنید.

چای سیاه برای سیاه کردن موها

با توجه به حجم و پر پشتی موها چند عدد چای کیسه ای لازم دارید. چای را در مقداری آب بجوشایند و پس از صاف کردن، آب سیاه را روی موها بریزید. حداقل هفته ای 2 بار این محلول را روی موها استفاده کنید تا موها کاملا مشکی و سیاه شود.

سیاه کردن موها

استفاده از چای کیسه از موثرترین روش ها برای رنگ کردن موهای سفید است . برای رنگ کردن موهای سفید چند عدد چای کیسه ای را درون مقداری آب بجوشانید سپس آن را صاف کنید و روی موهای خود بریزید. هفته ای دو بار این روش را انجام دهید تا موهای شما مشکی شود .

رنگ موی گیاهی با آب لیمو و روغن نارگیل

این ترکیب هم برای سیاه کردن موها و هم در از بین بردن شوره سر و تقویت ریشه موها، موثر است. در یک ظرف مقدار 2تا 4 قاشق روغن نارگیل ریخته و به روش غیر مستقیم، حرارت دهید. پس از گرم شدن روغن نارگیل، آب نصف لیموی تازه را به روغن افزوده و هم بزنید. از این محلول جادویی برای مشکی شدن و تقویت موها استفاده کنید.

سیاه کردن موها با پوست گردو

پوست گردو از دیرباز برای رنگ کردن موی سفید سر استفاده می شود. برای این کار باید پوست سبز گردوی تازه را خشک کرده و آن را آسیاب کنید تا به صورت پودر در آید. تنباکو نیز همین خاصیت را دارد. با این پودر می توانید سفیدی موها را به سادگی برطرف کنید بدون اینکه نیازی به رنگ های شیمیایی باشد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

آخرین مطالب