آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

DHI جدید ترین روش کاشت مو در ایران

کاشت مستقیم مو DHI

 بیش از 85 درصد مردان تا سن 50 سالگی موهای نازکی دارند. این در حالی است که بیش از 50 درصد از زنان نیز در طول زندگی خود میزان قابل توجهی از ریزش مو را تجربه خواهند کرد. چندین نوع عمل جراحی کاشت مو برای کمک به رشد مجدد موهای از دست رفته ایجاد شده است. پیوند واحد فولیکولار (FUT) و استخراج واحد فولیکولار (FUE) دو روش رایج هستند و کاشت مستقیم مو DHI ، اصلاح روش FUE است که توسط شرکت DHI Global Medical Group ایجاد شده است.

نحوه عملکرد

در طول FUT ، یک جراح یک نوار مو از پشت سر شما بریده و فولیکول های موی جداگانه را استخراج می کند. اما در روش کاشت موی FUE ، جراح ،فولیکول ها را مستقیماً از پوست سر شما خارج می کند. در هر دو عمل جراحی، فولیکول ها در قسمت های طاس سر شما کاشته می شوند.

در FUE ، یک جراح قبل از کاشت فولیکول های مو، کانال ها را به صورت دستی در پوست سر شما قطع می کند. در طول کاشت مستقیم مو DHI ، آنها از یک ابزار تخصصی به شکل قلم استفاده می کنند که می تواند هر دو را همزمان انجام دهد. در اینجا در خصوص جراحی DHI صحبت کرده و آن را با روش های FUT و FUE مقایسه می کنیم تا به شما در تصمیم گیری و انتخاب بهترین روش برای خود، کمک کرده باشیم.

کاشت مستقیم مو DHI

کاشت مستقیم مو DHI چگونه کار می کند؟

DHI نسخه اصلاح شده کاشت مو FUE است و از روشی مشابه پیروی می کند. جراح، فولیکول های مو را از قسمتی از پوست سر، که معمولاً پشت سر شما می باشد، برداشته و آنها را در نواحی طاسی می کارد. از این فولیکول های مو در نهایت موهای جدیدی رشد خواهند کرد.

شما به طور کلی می توانید در طول عمل کاشت مستقیم مو DHI انتظار داشته باشید که جراح سر شما را تراشیده و بی حسی موضعی برای بی حسی انجام می دهد. همچنین با استفاده از ابزاری با نوک ریز، فولیکول های مو را از پشت سر بیرون می آورد. پس از آن، فولیکول های مو در یک ابزار قلم شکل بارگذاری شده و در قسمت طاس سر شما کاشته می شود. در نهایت جراح از کرم آنتی بیوتیک استفاده می کند و بانداژ را روی همه محل ها اعمال می کند.

انجام جراحی های FUE و DHI عموماً حدود 8 ساعت طول می کشد، اما زمان دقیق آن، بسته به تعداد پیازهای مویی که کاشته می شود متفاوت است. برای مشاهده نتایج کامل جراحی 12 تا 18 ماه طول می کشد.

کاشت مستقیم مو DHI

چه کسی به روش DHI نیاز دارد؟

افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک که شایع ترین نوع ریزش مو است ، بهترین کاندیدا برای کاشت مستقیم مو DHI هستند. این حالت معمولاً به عنوان ریزش موی مردانه یا زنانه شناخته می شود. ویژگی های زیر همچنین شما را به یک کاندیدای مناسب برای کاشت مو تبدیل می کند :

سن : افرادی که کاشت مو انجام می دهند باید بالای 25 سال سن داشته باشند. ریزش مو قبل از این سن غیرقابل پیش بینی تر است.

قطر مو : افرادی که موهای ضخیم تری دارند معمولاً نتایج بهتری نسبت به افرادی که موهای نازک تری دارند به دست می آورند. موهای ضخیم پوشش بیشتری به هر فولیکول مو می دهد.

رنگ مو : افرادی که موهای روشن دارند یا رنگ موهایشان نزدیک به رنگ پوستشان است، اغلب بهترین نتایج را به کاشت مستقیم مو DHI دست می آورند.

کاشت مستقیم مو DHI در مقابل FUE و FUT

DHI، FUE و FUT همه شامل برداشتن فولیکول ها از یک قسمت از پوست سر و کاشتن آنها در نواحی طاسی می شود. در طول جراحی FUT ، یک جراح نوار باریک و بلند پوست را از پشت سر شما برش می دهد. فولیکول های جداگانه مو برداشته شده و در امتداد خط مو کاشته می شوند.

این روش معمولاً سریع ترین و ارزان ترین روش است، اما می تواند جای زخم طولانی به جا بگذارد. اگر موهای خود را کوتاه می کنید ممکن است جای زخم قابل توجه باشد، اما موهای بلند معمولاً آن را پنهان می کنند. در جراحی های DHI و FUE ، فولیکول های موی فردی، مستقیماً از پوست سر شما برداشته می شوند.

در طول FUE ، به صورت دستی توسط جراح کانال ها یی در پوست سر ایجاد می شود تا ورود فولیکول های مو صورت گیرد. تکنیک کاشت مستقیم مو DHI به جراحان اجازه می دهد تا این برش ها را ایجاد کرده و موها را به طور همزمان کاشت نمایند.

DHI و FUE از ایجاد اسکار طولانی ناشی از FUT اجتناب می کنند، با این حال، این جراحی ها عموماً بیشتر طول می کشد و گرانتر است. شرکت هایی که DHI ارائه می دهند ادعا می کنند که این پیشرفته ترین و موثرترین گزینه درمان مو است که امروزه در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. با این حال ، هیچ مطالعه ای در مورد مقایسه نتایج با سایر تکنیک های درمان مو انجام نشده است.

کاشت مستقیم مو DHI

عوارض جانبی کاشت مو DHI

جراحی های کاشت مو نسبتاً بی خطر هستند و بندرت باعث عوارض می شوند. کاشت مستقیم مو DHI و FUE تهاجم کمتری نسبت به FUT دارند، زیرا نیازی به برش نوار بزرگ پوست از جراح ندارند. بسیاری از شرکت ها ادعا می کنند که تکنیک های FUE بدون زخم هستند، با این حال ، هنوز باعث ایجاد زخم های کوچکی از برداشتن فولیکول های فردی می شوند. این زخم ها معمولاً قابل توجه نیستند. در اینجا چند عارضه بالقوه جراحی DHI ذکر شده است.

واکنش منفی به بیهوشی :

در طول DHI ، بی حسی موضعی روی پوست سر شما اعمال می شود تا بی حس شود. بیهوشی به طور کلی بی خطر است ، اما ممکن است در برخی افراد واکنش های منفی ایجاد کند. این نکته را نیز باید یادآور شویم که اکثریت قریب به اتفاق واکنش ها مربوط به ترس یا اضطراب است و به حساسیت موضعی به بیهوشی ارتباطی نخواهد داشت.

عفونت :

ممکن است در کاشت مستقیم مو DHI ،عفونت در محل اهدا کننده یا در ناحیه ای که فولیکول های مو کاشته می شود، ایجاد شود. عفونت های جدی نادر هستند و در کمتر از یک درصد رخ می دهند.

ریزش مو شوک آور :

ریزش موی شوک ، می تواند در عرض 2 ماه پس از عمل رخ دهد. این به ریزش موی موقت در محل کاشت مو اشاره دارد. بهبودی کامل تقریباً در عرض 3 تا 4 ماه انجام می شود.

ظاهر نامطلوب :

هنگامی که فولیکول های مو در کاشت مستقیم مو DHI پیوند زده می شوند، باید طوری تراز شوند که از رشد طبیعی موهای شما تقلید کند. اگر فولیکول ها به طور ضعیفی کاشته شوند، می تواند منجر به ظاهری شود که از آن راضی نیستید.

برای اینکه بتوانید بهترین نتایج را برای دستیابی به نتایج مطلوب به دست آورید، بهتر است قبل از انجام عمل جراحی از جراحان منطقه خود تحقیق کنید. نتایج قبل و بعد مراجعین قبلی را بررسی کرده و با سایر مراجعین آن جراح تماس بگیرید تا در تصمیم گیری به شما کمک کند.

سایر عوارض احتمالی جراحی کاشت مو عبارتند از خون ریزی، سرگیجه، درد، افزایش ضربان قلب، التهاب فولیکول های مو، ظاهر پراکنده در اطراف سایت اهدا کننده و زخم که در مواردی نادر در کاشت مستقیم مو DHI دیده می شود.

کاشت مستقیم مو DHI

هزینه کاشت مو DHI

هزینه کاشت مو بر اساس شهری که در آن جراحی انجام می شود، کلینیکی که به آن مراجعه می کنید و میزان کل موهای کاشته شده متفاوت است. برای کاهش هزینه، ممکن است بخواهید به مکان جغرافیایی ارزان تری سفر کنید یا تعداد فولیکول های مویی را که کاشته اید کاهش دهید.

کشور ایران، یکی از کشورهای برجسته در خصوص کاشت مستقیم مو DHI است که با هزینه هایی مناسب و در بهترین کیفیت این کار را انجام می دهد. برای این کار می توانید با آموزشگاه آرایشگری جهان مو ، مشورت های لازم را داشته باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب