آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی - تقویت و جلوگیری از ریزش مو ها

درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی

قابل انکار نیست که همواره طبیعت، منبع قابل اعتمادی در راه های مراقبت از پوست و زیبایی بوده است. گیاهان یک راه طبیعی برای درمان انواع بیماری ها از پوست ناهموار گرفته تا خشکی پوست سر هستند. اما گیاهان نیز می توانند به اهداف رشد موی شما کمک کنند. بسیاری از محصولات شوینده، با جنبه های درمانی با پایه گیاهی به بازار راهی می شوند. در این جا به درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی خواهیم پرداخت.

درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی

جینکو بیلوبا:

این گیاه برای تحریک جریان خون و بهبود گردش خون شناخته شده است. این می تواند به افزایش جریان خون مورد نیاز فولیکول ها برای تشویق رشد جدید در سطح ریشه کمک کند. می توان آن را به صورت موضعی استفاده کرد، اما بیشتر به شکل چای استفاده می شود. زیرا فواید آن مانند بیشتر گیاهان از طریق هضم قابل دستیابی است.

همچنین می توان آن را به عنوان مکمل برای درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی مصرف کرد و به ویژه برای افرادی که از کمبودهایی که بر فولیکول تأثیر می گذارد رنج می برند ،مفید است. این گیاه از طریق اثرات ترکیبی بر تکثیر و آپوپتوز سلول‌های فولیکول مو است که منجر به رشد مجدد مو می‌شود.

رزماری:

این گیاه که اغلب به عنوان روغن استفاده می شود، چه با روغن زیتون یا به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به گردش خون برای کمک به رشد کمک کند. این مزیت اضافه را نیز دارد که باعث توقف سفیدی زودرس می شود. همچنین فوق العاده مرطوب کننده است، بنابراین می توان از آن برای درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی استفاده کرد.

نعناع فلفلی

نعناع یکی دیگر از گیاهان دارویی است که برای کمک به رشد پوست سر را بهبود می بخشد. این نه تنها پوست سر تحریک شده را مرطوب و تسکین می دهد، بلکه فولیکول های مو را نیز تحریک می کند. پوست سر سالم بستر رشد مو است، بنابراین گیاهانی را که صرفاً برای بهبود پوست سر به عنوان وسیله ای برای رشد کار می کنند، دست کم نگیرید.

این گیاه اغلب به عنوان روغنی در درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی مطرح است که مستقیماً روی پوست سر استفاده می شود، به عنوان یک ماده در محصولات مو مانند نرم کننده درخت چای نعناع فلفلی EDEN BodyWorks مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است به عنوان چای نیز مصرف شود.

درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی

آلوئه ورا:

ژل این گیاه اغلب در استایلرها مانند کرل تئوری ژل استایلر استفاده می شود. این ژل می تواند تعادل pH پوست سر را بازیابی کند که به تشویق رشد کمک می کند. همچنین یک راه عالی برای مرطوب کردن و شفاف کردن موهای شما است زیرا آبرسانی فوق العاده ای دارد. می توانید این ژل را مستقیماً روی پوست سر بمالید و برای درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی ، آن را روی سر ماساژ داده و سپس آبکشی نمایید.

اسطوخودوس

این گیاه محبوب، دارای خواص ضد باکتریایی است، بنابراین پوست سر را از هر چیزی که مانع رشد می شود، عاری می کند. اگر پوست سر شما دارای انگل، قارچ یا موارد دیگر غیر مطلوب باشد، رشد تقریبا غیرممکن خواهد بود. این گیاه معمولاً به صورت موضعی به شکل روغن در درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی استفاده می شود، اما می توان آن را به عنوان چای نیز درست کرد.

علاوه بر این، بسیاری از برندهای مراقبت از مو از اسطوخودوس در محصولات خود استفاده می کنند، افرادی که به مدت 7 ماه روزانه پوست سر خود را با اسطوخودوس و سایر روغن های ضروری ماساژ دادند، سلامتی قابل توجهی را تجربه کردند.

بیدمشک

بیدمشک به عنوان درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی مطرح بوده و سرشار از اسیدهای چرب ضروری و ترکیبات فیتوسترول است و می‌تواند به رفع تحریک پوست سر کمک کند و در عین حال ریزش مو را نیز معکوس نماید. به لطف این دو عنصر می‌تواند به رشد جدید کمک کند و اغلب در بسیاری از محصولات مراقبت از مو با هدف ترمیم مو یافت می‌شود.

در واقع از اسیدهای چرب موجود در این گیاه حتی می توان برای درمان پسوریازیس و درمان ریزش مو با شامپوی گیاهی استفاده کرد. افرادی که روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب مشابه موجود در بیدمشک را همراه با داروهای تجویزی خود مصرف کردند، نتایج بهتری را در درمان ریزش مو، تجربه نموده اند.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب