آموزشگاه آرایشگری جهان مو

پیتاژ مو چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

برای کوتاه کردن موی آقایان در آرایشگاه مردانه از قیچی، تیغ، ماشین ریش تراش و …. بازراهای مختلفی استفاده می شود. قیچی ها متداول ترین ابزار آرایشگری هستند که از دیرباز مورد استفاده آرایشگرها بوده اند. برای ایجاد فرم و بافت خاص روی موی افراد لازم است تا از ترکیبی از قیچی و دیگر ابزارها استفاده شود. برای مثال در تکنیک کوتاهی مو با شانه و قیچی می توان از شانه های تیغه دار برای خرد کردن موها استفاده کرد و یا با قیچی موها را خرد کرد. این شیوه با پیتاژ مو معروف است. اصطلاح پیتاژ از واژه های مشترک در آرایشگاه مردانه و زنانه است.

پیتاژ مو چیست؟

پیتاژ مو چیست؟

پیتاژ از تکنیک های کوتاهی مو در آرایشگاه است که در آن موها به گونه ای خرد می شوند که رد قیچی روی موها دیده نمی شود. آرایشگرهای حرفه ای از این تکنیک برای خرد کردن انتهای مو استفاده می کنند. چنانچه این تکنیک به درستی اجرا شود می تواند در کم حجم نشان دادن موهای بسیار پر پشت موثر باشد. آرایشگرهای حرفه ای می توانند از این شیوه برای پر حجم نشان دادن موهای کم پشت نیز استفاده کنند. استفاده از تکنیک پیتاژ مو علاوه بر مهارت و تجربه به اعتماد به نفس بالایی هم نیاز دارد.

یکی از تکنیک های پیتاژ مو استفاده از تیغ است که روی موی آقایان و خانم ها اجرا می شود. در صورتی که آرایشگر دوره های آموزش آرایشگری را نگذرانده باشد و در این زمینه آموزش ندیده باشد نباید از پیتاژ با تیغ استفاده کند زیرا این روش می تواند آسیب زیادی به موها وارد کند.

پیتاز مو با قیچی مخصوص موسوم به تکسچرازینگ یا قیچی اره ای نیز انجام می شود. یک طرف این قیچی ها حالت اره ای و طرف دیگر ساده است. برخی از آرایشگرهای با تجربه از قیچی های پیتاز دو تیغه اره ای هم استفاده می کنند که کار با آن نیاز به مهارت بیشتری دارد.

پیتاژ مو

پیتاژ برای چه موهایی مناسب است ؟

آرایشگر می تواند در مورد استفاده از تکنیک پیتاژ راهنمایی کند. هر نوع مویی مناسب پیتاژ نیست برای اینکه نتیجه کار همان چیزی باشد که انتظار دارید به آرایشگر اعتماد کنید. افرادی که دارای موهای ضخیم هستند کاندید مناسبی برای پیتاژ مو هستند. نتیجه کوتاه کردن مو در این افراد با پیتاژ و بدون آن کاملا مشخص خواهد شد. با این تکنیک موها سبک تر شده و فرم دهی موها ساده تر می شود. به خصوص در ماه های گرم سال، موها حالت بهتری گرفته و سر سبک تر می شود.

افراد با موهای صاف و لخت برای شکل دادن به موها و خارج شدن از یکنواختی می توانند پیتاژ را امتحان کنند تا مدل موها زیباتر دیده شود. اما افرادی که دارای موهای خیلی بلندتر هستند نباید از پیتاژ روی موهای استفاده کنند زیرا موجب بی نظمی و نامرتب دیده شدن موها می شود.

پیتاژ برای اصلاح موی کلاسیک ایده ال است و 25 درصد از حجم مو را کم می کند. برای حجم گیری با قیچی های دیگری می توان کار را انجام داد. دقت داشته باشید در موهای خیلی بلند و خیلی کوتاه نمی توان از این شیوه استفاده کرد.

آخرین مطالب