آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

ریباندینگ مو چیست | نحوه انجام ریباندینگ مو | ریباندینگ مو چیست و چگونه انجام می شود

ریباندینگ مو

ریباندینگ مو یک فرآیند شیمیایی است که بافت طبیعی موهای شما را تغییر می دهد و حالتی صاف ایجاد می کند که به آن صاف کردن شیمیایی نیز می گویند. این روش، معمولا توسط یک متخصص زیبایی دارای مجوز در آرایشگاه انجام می شود. شما می توانید برای انجام آن، از طریق آموزشگاه آرایشگری جهان مو اقدام کنید.

ریباندینگ مو

نحوه انجام ریباندینگ مو

نحوه انجام ریباندینگ بدین گونه است که فرآیند چند مرحله ای، پیوندهای طبیعی موجود در فولیکول مو را می شکند، سپس این پیوندها را به شکلی متفاوت بازسازی می کند. ریباندینگ، در سالن های مختلف، دارای هزینه ای متفاوت است. اما باید در نظر داشته باشید که به سالنی مطمئن مراجعه کنید تا از مواد غیرسمی برای موهای شما استفاده کنند که البته هزینه آن کمی گران تر است. اما می تواند به سادگی موهای بلند شما را به خوبی نگهداری کند.

ریباندینگ چگونه کار می کند؟

ریباندینگ مو ، راهی برای صاف کردن موها با استفاده از مواد شیمیایی قوی است. این فرآیند چندین ساعت طول می کشد. اساساً، آب پیوندهای هیدروژنی، مولکول های کراتین موهای شما را می شکند. سپس یک ماده شیمیایی که معمولاً فرمالدئید است، طرح جدید ساختار موی شما را به صورت مستقیم به هم متصل می کند. نتیجه مویی است که حتی صاف تر از موهای صاف طبیعی به نظر می رسد.

ابتدا، آرایشگر موهای شما را می‌شوید و اجازه می‌دهد با هوا خشک شوند و بافت طبیعی خود را به دست آورند. این کار کثیفی و چربی را از بین می برد و همچنین به آرایشگر بینشی در مورد بافت طبیعی موهای شما می دهد. در مرحله بعد، آرایشگر موهای شما را دقیقاً مانند سشوار کشیدن یا رنگ مو ، تقسیم بندی می کند. سپس هر تار موی شما با کرمی مخصوص، در این مرحله از ریباندینگ مو پوشانده می شود.

این محصول، به مدت 30 دقیقه یا بیشتر روی موهای شما باقی می ماند. از آنجایی که این کرم، در سطح سلولی کوتیکول موهای شما را می شکند، مرحله صاف کننده، باید به دقت کنترل شود تا پوست سر و موهای شما آسیب نبیند. سپس آرایشگر، موهای شما را با استفاده از یک ابزار بخار مخصوص مو، بخار می دهد.

ریباندینگ مو

فرآیند نهایی ریباندینگ

موهای شما در پایان این مرحله بسیار صاف خواهد بود، اما هنوز کار تمام نشده است. در فرآیند نهایی ریباندینگ، آرایشگر دوباره موهای شما را آبکشی کرده و با سشوار خشک می کند تا برای قسمت بعدی فرآیند آماده شود. اکنون، لوسیون کراتین روی موهای شما اعمال می شود.

این لوسیون کراتینه، به منظور کمک به سفت شدن پیوندهای جدید موهای شما است. سپس یک خنثی کننده روی موهای شما قرار می گیرد تا این پیوندهای تازه تشکیل شده را تثبیت کند. حدود 30 دقیقه با کراتینه و خنثی کننده روی موهایتان می نشینید.

موهای شما برای آخرین بار آبکشی می شود تا کراتین و خنثی کننده پاک شود. آرایشگر موهای شما را با سشوار خشک می کند. نکته مهمی که در ریباندینگ مو مطرح است این است که این یک روش دائمی است. اگر ظاهر آن را دوست دارید، مجبور نخواهید بود این روند را تکرار کنید تا زمانی که موهایتان در ریشه، رشد قابل توجهی داشته باشند.

مواد شیمیایی مورد استفاده

در روش ریباندینگ، معمولاً از فرمالدئید یا آلدئید استفاده می کند تا پیوندهای مو را از هم جدا کند. برخی از فرمول ها ادعا می کنند که فاقد فرمالدئید هستند، اما تقریباً هر فرمول صاف کننده گازهای قدرتمندی را آزاد می کند که از نظر شیمیایی شبیه فرمالدئید هستند. متیلن گلیکول و متانال مواد شیمیایی هستند که به این شکل عمل می کنند.

پس از درمان ریباندینگ مو ، موهای شما براق و صاف به نظر می رسند. اگر موهای شما نازک، خشک، رنگ شده، دکلره شده و یا در اثر حرارت آسیب دیده است، ریباندینگ مو ممکن است به سادگی به موهای شما آسیب برساند بدون اینکه نتیجه دلخواه را به شما بدهد. بهتر است پیش از هر اقدامی، مشاوره های لازم را با آموزشگاه آرایشگری جهان مو داشته باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب