آموزشگاه آرایشگری جهان مو

بایدها و نبایدهای استفاده از سرم مو

آشنایی با محصولات آرایشی و مراقبتی پوست و مو از مباحثی است که در دوره های آموزشی آرایشگری به هنرجویان آموزش داده می شود. سرم مو از جدیدترین و کارامدترین لوازم حالت دهی به موها است که این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده. تاثیر سرم های مو تا حمام بعدی روی موها باقی می ماند و نیازی به استفاده روزانه از این محصولات نیست.

در سرم های مو سیلیکون هایی وجود دارد که به سادگی به کوتیکول های مو می چسبند. این ویژگی برای حالت دادن موها به هر صورتی که بخواهید عالی است.

روش استفاده از سرم مو

روش استفاده از سرم مو

ابتدا موها را طبق روال همیشگی بشویید و آبکشی کنید. این محصولات روی موهای تمیز قابلیت چسبندگی بیشتری دارند و بهتر عمل می کنند.

آب اضافی موها را با حوله خشک کنید در حالیکه هنوز موی سر مرطوب است می توانید سرم را روی موها بمالید. 4 تا 5 قطره از سرم را در کف دست ریخته و دست ها را بهم بمالید. سپس با دست ها از پایین به بالا موها را ماساژ دهید. از نوک موها به سمت ریشه بروید ولی کف سر نباید به سرم آغشته شود.

نیازی به آبکشی موها پس از مالیدن سرم مو نیست اجازه دهید موها در هوای آزاد و به صورت طبیعی خشک شوند.

در صورتی که موهایی پر پشت یا بلندتر دارید از مقدار بیشتری سرم مو استفاده کنید. این محصولات حالت روغنی ندارند و پس از خشک شدن موها حالت چرب شدن پیدا نمی کند.

سرم مو چیست؟

این کارها را انجام ندهید!

سرم مو برای ترمیم آسیب دیدگی موها استفاده می شود. و دارای مواد شیمیایی الکلی و آسیب رسان برای موی سر نیست. حتی چند قطره از این محصول هم برای موهای حجیم کفایت می کند پس نیازی نیست نصف شیشه را روی موها خالی کنید.

آلودگی هوا، اشعه مضر نور خورشید، رنگ کردن و دکلره موها، استفاده از شامپوی نامناسب از مهم ترین عوامل آسیب رسان هستند که کیفیت موی سر را از بین می برند. موهای خشک و آسیب دیده را می توان با سرم های مو ترمیم کرد. نحوه استفاده از این محصول با ژل مو تفاوت دارد. بنابراین با دقت و حوصله از نوک موها شروع به مالش کنید. سرم مو یک لایه محافظ روی موهای سر ایجاد می کند و وز موها را می گیرد. از به کار بردن سرم ها روی ریشه مو و کف سر خودداری کنید.

استفاده از سرم ها روی موهای خشک اصلا تاثیری ندارد و تنها موجب هدر دادن آن می شود. حتما پس از حمام و در حالی که موها مرطوب است از این محصول استفاده کنید تا رطوبت موها حفظ شود. پس از چند بار استفاده متوجه از بین رفتن خشکی مو خواهید شد. پس از مالش سرم روی موها شانه زدن بسیار راحت تر خواهد شد.

از به کار بردن سرم روی موهایی که بیش از حد نازک شده اند خودداری کنید. این محصول برای موهای نازک ساخته نشده و روی این موها حالت چرب پیدا می کند و ظاهر مو را نازک تر نشان می دهد.

آیا موهای تان را مرتب سشوار می کنید؟ در این صورت حتی در صورت سلامت موها نیز لازم است تا از محصولاتی نظیر سرم ها برای پوشش محافظتی مو استفاده کنید.

آخرین مطالب