آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

نحوه مراقبت از موی آسیب دیده | محافظت از موها | محافظت از مو آسیب دیده

نحوه مراقبت از موی آسیب دیده

همانطور که برای محافظت از پوست خود از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید، برای محافظت از موها نیز لازم است تا اقدامات لازم را انجام دهید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کلر و آب نمک می تواند مو را خشک کند. حالت دادن حرارتی و پردازش شیمیایی می تواند منجر به ایجاد موهای آسیب دیده  شود. اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا موهای خود را صاف و ابریشمی نگه دارید. حتی اگر قبلاً قسمت ‌های دوشاخه و شکستگی داشته‌اید، می‌توانید از ترفندهای کنترل آسیب استفاده کنید تا سالم‌تر به نظر برسد. در اینجا نحوه مراقبت از موی آسیب دیده را بیان خواهیم کرد.

نحوه مراقبت از موی آسیب دیده

محافظت از موها

پیشگیری، همواره روشی کلیدی در محافظت از موها است. در ابتدا لازم است که شامپویی را انتخاب کنید که متناسب با نوع موی شما باشد. بسیاری از شامپوها دارای مواد شوینده مانندی به نام سولفات برای از بین بردن کثیفی و چربی اضافی هستند، اما این مواد می توانند به مو آسیب برسانند.

به دنبال فرمول ‌هایی باشید که بدون سولفات بوده و دایمتیکون را به‌ عنوان ماده تشکیل خود دارند و درخشندگی و رطوبت پذیری را افزایش می دهند. بعد از هر شامپو از نرم کننده مخصوص موهای خشک یا آسیب دیده استفاده کنید. استفاده از درمان‌ های معمولی در خانه مانند نرم‌کننده‌های عمیق که بسته‌های پروتئینی نیز نامیده می‌شوند، را در برنامه نحوه مراقبت از موی آسیب دیده خود قرار دهید.

برای موهای با خشکی خفیف، ممکن است فقط به یک درمان در ماه نیاز داشته باشید. اگر موهای شما خیلی خشک است، یک یا حتی دو بار در هفته از نرم کننده عمیق استفاده کنید. آرایشگر شما می تواند به شما بگوید که چند وقت یکبار از آن استفاده کنید.

ابزارهای مناسب برای مراقبت از موها

شانه زدن، از ابزارهای مناسب برای مراقبت از موها می باشد. موهای خشک و آسیب دیده مستعد شکستن هستند. کشیدن بیش از حد ناشی از استفاده از شانه یا برس نامناسب یکی از دلایل اصلی آسیب دیدگی موها است. در نحوه مراقبت از موی آسیب دیده ، در نظر داشته باشید که موها را به آرامی خشک کنید. برای جلوگیری از شکستن موهای خشک خود به راحتی با حوله خشک کنید. به جای مالش شدید، آب داخل موها را به آرامی فشار دهید.

حالت دادن موها با ابزارهای حرارتی را به یک بار در هفته محدود کنید و از کمترین حالت برای سشوار، اتوی صاف و اتوی فر استفاده کنید. برای دست یافتن به زمان اضافی بین حالت های حرارتی، استفاده از شامپوی خشک پیشنهاد می شود. پس از استفاده از محصولات حالت دهنده مانند ژل و قبل از استفاده از حرارت، یک اسپری یا سرم محافظ حرارتی روی موهای خود قرار دهید. اینها در نحوه مراقبت از موی آسیب دیده مانند یک بافر عمل می کنند که از آسیب گرما جلوگیری می کند.

نحوه مراقبت از موی آسیب دیده

کنترل آسیب موها

موهای خشک به مرور زمان بدتر می‌شود. تنها راه واقعی برای کنترل آسیب موها ، کوتاه کردن موهای آسیب‌دیده است. اگر کوتاهی گزینه ای مناسب برای شما نیست، از تکنیک های پیشگیری و حفاظتی که در بالا توضیح داده شد استفاده کنید. آنها می توانند ظاهر و احساس موهای آسیب دیده را بهبود بخشند. ضمن آنکه چند راه دیگر وجود دارد که موهای خشک را سرزنده نشان دهید.

علاوه بر حالت دهنده بعد از شامپو، از درمان های حالت دهنده عمیق استفاده کنید که حاوی موادی مانند پروتئین گندم، اسیدهای آمینه یا پانتنول هستند. اینها به موهای شما براقیت و نرمی مناسبی می دهند. در صورت لزوم در نحوه مراقبت از موی آسیب دیده از یک نرم‌کننده برای افزودن رطوبت بیشتر استفاده کنید.

در سالن های آرایشگری، معمولاً با کمک گرما، موها را با پروتئین کراتین می پوشانند. این به صاف کردن کوتیکول مو کمک می کند و موهای شما را برای حدود چهار هفته صاف می کند. با این حال، انتظار معجزه نداشته باشید. اگر موهای شما کمی خشک و وز باشد، تفاوت چشمگیری را مشاهده خواهید کرد.

شما می توانید برای دست یابی به بهترین حالت موهای خود و حفظ سلامتی بالای آن، با کارشناسان آموزشگاه آرایشگری جهان مو در ارتباط بوده و برنامه های نحوه مراقبت از موی آسیب دیده را از ایشان دریافت کنید تا همواره ظاهری زیبا و جذاب را برای خود فراهم کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب