آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

نحوه درمان جوش سرسیاه | بهترین درمان جوش سر سیاه

نحوه درمان جوش سرسیاه | بهترین درمان جوش سر سیاه | علت جوش سر سیاه

جوش سرسیاه، نوعی آکنه است و زمانی اتفاق می‌ افتد که سلول ‌های مرده پوست و چربی منافذ شما را مسدود می‌کنند. روش‌ های زیادی در نحوه درمان جوش های سرسیاه دارید. همچنین راه هایی برای جلوگیری از شکل گیری موارد جدید وجود دارد. اما به یاد داشته باشید، چیدن، فشردن و بیرون آوردن آنها، بهترین درمان جوش سر سیاه نیستند. این رویکرد می تواند وضعیت شما را بسیار بدتر کند.

نحوه درمان جوش سرسیاه | بهترین درمان جوش سر سیاه | علت جوش سر سیاه

بهترین درمان جوش سر سیاه

اسید سالیسیلیک

اسید سالیسیلیک یک عنصر محبوب بدون نسخه در بسیاری از پاک کننده های پوست است. سلول های مرده پوست و چربی اضافی را قبل از اینکه منافذ شما را مسدود کنند، تجزیه می کند. وقتی به داروخانه می روید، برچسب مواد تشکیل دهنده را به دقت بررسی کنید.

شما محصولاتی با اسید سالیسیلیک پیدا خواهید کرد که در نحوه درمان جوش های سرسیاه ، قدرت آنها بین 0.5٪ تا 5٪ است. اسید می تواند روی پوست برخی افراد خشن باشد. ممکن است بخواهید به جای هر روز آن را یک روز در میان استفاده کنید تا ببینید پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد. همانطور که در مورد سایر مواد ضد آکنه، جوش های سرسیاه حاوی باکتری نیستند، بنابراین بنزوئیل پراکسید، یک آنتی باکتریال قوی در برابر اکثر اشکال دیگر آکنه است که ممکن است به عنوان بهترین درمان جوش سر سیاه می تواند موثر باشد.

کرم ها و لوسیون های رتینوئید

کرم ها و لوسیون های رتینوئید، که از ویتامین A ساخته شده اند، می توانند منافذ شما را باز کنند. آنها همچنین به بدن شما کمک می کنند تا سلول های پوستی جدید بسازد. می توانید برخی از رتینوئیدها را بدون نسخه در داروخانه ها خریداری کنید، اما برای اکثر آنها به نسخه نیاز دارید. از آنجایی که رتینوئیدها پوست شما را نسبت به اشعه ماوراء بنفش حساس می کنند، باید در نحوه درمان جوش های سرسیاه ، از این کرم ها و لوسیون ها قبل از خواب و دور از نور خورشید استفاده کنید.

 

بهترین درمان جوش سر سیاه

استخراج

استخراج ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما بسیاری از متخصصان سلامت می دانند که چگونه با ابزارهای تخصصی، جوش های سرسیاه ناخوشایند را از بین ببرند. شما می توانید کیت های استخراج خانگی را در فروشگاه ها پیدا کنید. اما اکثر متخصصان پزشکی این توصیه کلاسیک را تکرار می کنند این را در خانه امتحان نکنید. یک روش اشتباه در نحوه درمان جوش های سرسیاه ، می‌تواند باعث ایجاد جای زخم شود، حتی اگر فکر کنید می‌دانید چه کار می‌کنید.

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی معمولا برای افرادی است که می خواهند ظاهر آسیب های ناشی از نور خورشید و اسکارهای جزئی را بهبود بخشند، اما ممکن است به انواع خاصی از آکنه کمک کند. این روش که بهترین درمان جوش سر سیاه است، می تواند منافذ را باز کند و باعث رشد پوست جدید شود. شما می توانید در مطب دکتر خود لایه برداری شیمیایی را انجام دهید. سلول های لایه بالایی پوست شما را از بین می برد.

ترکیبات رایج در محصولات لایه بردار شیمیایی اسیدهای سالیسیلیک، گلیکولیک و رتینوئیک هستند. از آنجایی که در این فرآیند از اسید استفاده می شود، می تواند باعث قرمزی، پوسته پوسته شدن، زخم، عفونت و تغییر رنگ پوست شود. توصیه می شود برای اینکار، از خدمات حرفه ای آموزشگاه آرایشگری جهان مو استفاده نمایید.

برس پوست

یک برس پوست می تواند به خلاص شدن از شر ذرات انباشته شده ای که به آکنه کمک می کند، کمک کند. ضمن آنکه این امکان را هم دارد که باعث کاهش علائم پیری شود. همیشه باید بعد از استفاده از برس پوست خود را آبرسانی کنید. در نحوه درمان جوش های سرسیاه برس های پوستی مختلفی برای خرید وجود دارد.

متخصص پوست می تواند به شما بگوید که آیا استفاده از آن ها برای شما مناسب است یا خیر. آنها همچنین می توانند به شما بگویند که از چه نوع استفاده کنید و نحوه کار با آن ها چگونه است تا بهترین درمان جوش سر سیاه را داشته باشید.

محصولات غیر کومدوژنیک

اکثر محصولات غیر کومدون زا حاوی هیچ روغنی نیستند و منافذ شما را مسدود نمی کنند. که خطر ابتلا به جوش های سر سیاه را کاهش می دهد. شما باید بتوانید پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و لوازم آرایشی غیرکومدون زا را پیدا کنید. برای آنکه پوستی تمیز و عاری از هر گونه جوش های سرسیاه باشد، می توانید مشاوره های لازم را از جهان مو دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب