آموزشگاه آرایشگری جهان مو

نحوه کوتاه کردن مو با دست چپ | آرایشگری چپ دست

در گذشته یک آرایشگر ماهر با یک قیچی ساده می توانست روزی خود و خانواده اش را تامین کند. با وجود ساخت دستگاه های پیشرفته برای آرایشگاه ها هنوز هم قیچی آرایشگری مهم ترین ابزار در این حرفه است. این روزها انواع قیچی با تیغه های متنوع برای اصلاح موها تولید شده که از نظر شکل ظاهری هم تفاوت دارند. اغلب قیچی های موجود در بازار برای افراد راست دست طراحی شده اند البته قیچی آرایشگری چپ دست نیز کم و بیش در بازار پیدا می شود.

همه آرایشگرها راست دست نیستند آرایشگرهای چپ دست نیز در این حرفه فعالیت دارند. در مورد ابزار و تجهیزات آرایشگاهی تفاوتی بین افراد چپ دست یا راست دست وجود ندارد ولی در مورد قیچی این تفاوت دیده می شود. یک آرایشگر چپ دست باید از قیچی مخصوصی که برای این افراد طراحی شده استفاده کند. قیچی های معمولی می توانند برای آرایشگرهای چپ دست مشکل ایجاد کنند.

طرز کار با قیچی آرایشگری چپ دست

قیچی آرایشگری چپ دست چگونه کار می کند؟

افراد چپ دست شامل تقریبا 10 تا 15 درصد از مردمان دنیا می شود. باورهای عجیبی در مورد چپ دست ها وجود دارد که هیچکدام به تایید علمی نرسیده است. یک آرایشگر چپ دست به دلیل تفاوت در به کارگیری نیم کره های مغزی و ساختار وجودی خود، در استفاده از دست چپ تبحر بیشتری دارد. به همان راحتی که افراد راست دست می توانند کارهای ظریف و حساس را انجام دهند، چپ دست ها هم در این زمینه مهارت دارند.

یک فرد چپ دست که دوره آموزش آرایشگری را گذرانده باشد می تواند همانند یک راست دست کسب و کار خوبی را راه اندازی کند. داشتن ابزار مناسب در این حرفه رمز موفقیت آرایشگر است. قیچی آرایشگری چپ دست یکی از ضروری ترین وسایل برای آرایشگرهای چپ دست است.

قیچی آرایشگری چپ دست

در واقع این قیچی اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. از نظر شکل تیغه ها و انحنا و … این محصول کاملا قرینه قیچی های معمولی آرایشگری طراحی می شود. چنانچه تیغه های قیچی دارای تنظیمات مناسب نباشد، حرکات مچ دست آرایشگر تغییر کرده و به مرور به مچ دست و آرنج آسیب وارد می شود. از نظر کوتاه کردن موها و اصلاح تفاوتی بین این قیچی با دیگر قیچی ها وجود ندارد ولی از نظر سهولت کاربری، قیچی چپ دست برای آرایشگرها یک نعمت است.

نحوه انتخاب قیچی آرایشگری چپ دست

قیچی مخصوص افراد چپ دست طوری طراحی شده که آرایشگر بدون احساس خستگی و درد در مچ دست قادر است ساعت ها از آن استفاده کند. خطر ابتلا به RSI یا سندرم تونل کارپ در افراد چپ دست که از قیچی های راست دست ها استفاده می کنند به مراتب بیشتر است. این مشکل در بین خیاط های چپ دست نیز بسیار شایع است.

آرایشگر با در دست گرفتن قیچی می تواند در مورد اندازه و سبک آن تصمیم گیری کند. مهم اینست که فاصله سوراخ های قیچی که انگشتان در آن قرار می گیرند با طول دسته تناسب داشته باشد. هر چه تیغه قیچی بلندتر باشد سریع تر می توان موها را کوتاه کرد. اندازه قیچی از نوک تیغه تا انتهای دورترین سوراخ انگشت اندازه گیری می شود.

آخرین مطالب