روتین مراقبت از پوست آقایان | نکات مهم در مراقبت از پوست | روتین پوستی آقایان

روتین مراقبت از پوست آقایان

وقتی صحبت از مراقبت از پوست می شود، مردان به طور معمول آن را ساده نگه داشته اند. با این حال، اکنون مردان بیشتری به دنبال پوست سالم‌ تر و جوان‌ تر هستند و این زمان خوبی را برای ارزیابی روتین مراقبت از پوست آقایان می‌سازد. برای کمک به مردان برای ایجاد برنامه های مراقبت از پوست سالم، متخصصان پوست، توصیه هایی دارند.

روتین مراقبت از پوست آقایان

نکات مهم در مراقبت از پوست

مهم است که همه، از جمله مردان، نوع پوست خود را شناسایی و درک کنند. پوستی که حساس است، این احتمال را دارد که در چنین شرایطی، سوزش را تجربه کند. پوست معمولی شفاف است و حساس نیست. پوست خشک، پوسته پوسته، خارش دار یا زبر است. پوست های چرب، براق هستند. پوست مختلط، در برخی نواحی خشک و در برخی دیگر چرب می باشند.

شناخت نوع پوست به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه از پوست خود مراقبت کنید و محصولات روتین مراقبت از پوست آقایان را که برای شما مناسب هستند، انتخاب کنید. برای کمک به مردان برای ایجاد روتین های مراقبت از پوست سالم، متخصصان پوست نکات زیر را توصیه می کنند :

هنگام تهیه محصول مناسب، مواد تشکیل دهنده را باید در نظر گرفت. در صورتی که پوست شما مستعد آکنه است، باید مرطوب کننده و شوینده هایی را انتخاب کنید که بدون چربی باشند تا بتوانند در تمیز کردن منافذ پوست شما، بهترین عملکرد را داشته باشند.

برای پوست های حساس، محصولاتی که ملایم تر باشند می توانند موثر عمل کنند. با این حال، در روتین مراقبت از پوست آقایان ، مراقب محصولاتی باشید که برچسب «بدون بو» دارند، زیرا بسیاری از این محصولات حاوی عطرهای پوشاننده هستند که همچنان می توانند پوست شما را تحریک کنند.

برنامه های مناسب برای شادابی پوست

برنامه های مناسب برای شادابی پوست وجود دارد. از آنجایی که صابون معمولی اغلب حاوی مواد خشن است که می تواند باعث خشکی پوست شود، صورت خود را با یک پاک کننده ملایم صورت و آب ولرم بشویید. مراقب تکنیک اصلاح خود باشید.

برای برخی از مردان، در روتین مراقبت از پوست آقایان ، ابزارهای چند تیغه می ‌توانند خیلی خوب عمل کنند یا خیلی نزدیک به پوست شما بتراشند. اگر اغلب دچار برآمدگی با تیغ، سوختگی با تیغ یا موهای زیر پوستی می‌شوید، به جای آن از یک یا دو تیغه استفاده کنید و هنگام اصلاح پوست خود را سفت نکنید.

پیش از اصلاح صورت خود، موها و پوست خود را مرطوب نمایید تا به خوبی نرم شود. از کرم موبری استفاده کنید که خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشد. بعد از هر بار کشیدن تیغ، آن را ​​بشویید و بعد از پنج تا هفت اصلاح، تیغه خود را عوض کنید تا تحریک به حداقل برسد.

روزانه پوست خود را مرطوب کنید. مرطوب کننده با به دام انداختن آب در پوست شما عمل می کند که می تواند به کاهش ظاهر خطوط ریز کمک کند و پوست شما را روشن تر و جوان تر نشان دهد.

روتین مراقبت از پوست آقایان

کنترل تغییرات در پوست

در روتین مراقبت از پوست آقایان ، لازم است که به کنترل مداوم پوست خود بپردازید. با کنترل تغییرات در پوست ، لکه ها یا خال های جدید که خارش، خونریزی یا تغییر رنگ دارند، اغلب از علائم هشدار دهنده اولیه سرطان پوست هستند. مردانی که بیش از پنجاه سال دارند، اغلب، بیشتر در جریان خطر ابتلا به سرطان پوست هستند.

هر زمان در خارج از منزل هستید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. برای کمک به جلوگیری از آسیب های ناشی از نور خورشید که می تواند منجر به چین و چروک، لکه های ناشی از افزایش سن و حتی سرطان پوست شود، قبل از رفتن به خارج از منزل، کرم ضد آفتاب را به تمام نواحی در معرض پوست از جمله پوست سر، گوش ها، گردن و لب های خود بمالید.

برای بهترین محافظت، از کرم ضدآفتاب با طیف وسیع و مقاوم در برابر آب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید و هر دو ساعت یکبار یا بلافاصله پس از شنا یا تعریق دوباره استفاده نمایید. همچنین می‌توانید با استفاده از سایه و پوشیدن لباس ‌های محافظ در برابر آفتاب، مانند پیراهن سبک و آستین بلند، شلوار، کلاه لبه‌دار و عینک آفتابی با محافظ UV، در صورت امکان از پوست خود محافظت کنید. توصیه می شود راهنمایی های بیشتر را از آموزشگاه آرایشگری جهان مو دریافت کنید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب

کانتورینگ مردانه | هزینه کانتورینگ صورت | نحوه کانتورینگ مردانه
مطالب
هما ادهمی

کانتورینگ مردانه

کانتورینگ مردانه | هزینه کانتورینگ صورت | نحوه کانتورینگ مردانه کانتورینگ مردانه صورت، روشی است که ظاهر کلی چهره شما

ادامه مطلب »