آموزشگاه آرایشگری جهان مو

موی فر مردانه خاص ترین مدل مو

موی فر دقیقا مثل موی صاف هم در بین خانم ها و هم در میان آقایان دیده می شود. موهای سر و ریش بعضی از آقایان فر است. اگر از دسته آدم های مو فرفری باشید یا خیلی جذاب و خوش استایل هستید یا ژولیده پولیده و نا مرتب به نظر می رسید. موی فر مردانه یکی از انواع مدل موهای بسیار خاص و جذاب است که آرایشگرهای حرفه ای می توانند به آن شکل دهند. برای اینکه این فرهای نا مرتب، خاص به نظر برسند لازم است تا از موها به طور صحیح کنیم.

جرا موی من فر شده؟

اساسا فر یا صاف بودن موها بستگی به ژنتیک هر فرد دارد. بعضی از آدم ها به هنگام تولد ژن فری مو دارند و به طور ذاتی موی سرشان فرفری است. بعضی ها هم در آرایشگاه مردانه موها را فر می کنند. این روش برای چند صباحی می تواند موها را فرفری نگه دارید اما بعد از مدتی دوباره موها، مطابق با ژن هر فرد رشد می کند. در واقع صافی یا فر بودن مو کاملا بستگی به ژن غالب دارد. واقعیت اینجاست که در بین برخی از اقوام بیش از سایرین موهای فر دیده می شود.

موی فر مردانه می تواند حالت دار و یا خیلی در هم تنیده باشد. جنس موهای فر کمی خشک و وزدار است بنابراین می بایست با استفاده از محصولات آرایشی و مراقبت از مو، وزی موها را گرفت تا حالت خوب موی فر مردانه به بهترین شکل دیده شود. عدم مراقبت از موهای فر موجب می شود تا فرد بسیار نا مرتب و حتی ژولیده به نظر برسد. اگر نمی خواهید مثل آواره ها به نظر برسید حتما از یک آرایشگر حرفه ای برای مرتب کردن موها کمک بگیرید. شاید کمی کوتاه کردن و شکل دادن به موی سر بتواند جالت طبیعی موها را بهتر نشان دهد.

موی فر مردانه

نحوه مراقبت از موی فر مردانه

موی فر طبیعی بدون هیچ دستکاری شکل گرفته و معمولا از ابتدای تولد روی سر فرد بوده است. البته خیلی از مو فرفری ها هم با استفاده از محصولات آرایشی موها را به همین حالت فر نگه می دارند. به هر حال اگر موهایی فرفری یا مجعد دارید حتما با مشکل وز و خشکی موهای سر هم مواجه هستید. اصولا موی فر در مقایسه با موی صاف، خشک تر است. چربی پوست سر نمی تواند به سادگی در موهای فر نفوذ کند در حالی که رسیدن چربی به همه قسمت های سر در موی صاف، ساده تر است.

چگونه ته ریش مردانه جذاب تری داشته باشیم؟

مو فرفری های عزیر می دانید که رطوبت همیشه فر موها را افزایش می دهد. فیبرهای مو با جذب آب و رطوبت به حالت اولیه و ناصاف خود بر می گردند. بنابراین وقتی موها را با سشوار کشیدن صاف می کنید، پس از شستشو در حمام دوباره پیچ و تاب موها بر می گردد. برای مراقبت از موی فر مردانه این توصیه ها را جدی بگیرید:

  • حمام کردن با آب داغ ممنوع
  • شستشوی مو با شامپوی مخصوص موهای خشک و مجعد
  • استفاده از نرم کننده مو در حمام
  • مراجعه به یک آرایشگر حرفه ای

آخرین مطالب

ریزش موی سکه ای

دلیل ریزش موی سکه ای در مردان

دلیل ریزش موی سکه ای در مردان ریزش موی سکه ای نوعی بیماری است که سیستم ایمنی بدن شما را تهدید نمی کند و تنها موهای سر شما را تحت تاثیر قرار می دهد. با این شرایط، بدن به خطا افتاده و فولیکول های مو را مهاجم تصور خواهد کرد.

Read More »
کاربرد برس حرارتی برای آقایان

کاربرد برس حرارتی برای آقایان

کاربرد برس حرارتی برای آقایان امروزه بسیاری از مردان ، استفاده از ابزارهای مختلف مو را در برنامه روزانه خود دارند. این ابزارها دیگر فقط مختص زنان نیستند. مطمئناً با افزایش اهمیت نظافت و آراستگی آقایان، طبیعی است که مردان در حال خرید صاف کننده ها و سایر ابزارهای مو

Read More »
کنترل ریزش موی مردانه

چگونگی کنترل ریزش موی مردانه

چگونگی کنترل ریزش موی مردانه طاسی برای برخی از افراد بخش پذیرفته شده ای از روند پیری است و برای برخی دیگر باعث ناراحتی است. ریزش مو میلیون ها زن و مرد را تحت تاثیر قرار می دهد، اما با وجود چندین دهه تحقیقات قطعی، هنوز درمانی در دسترس نیست.

Read More »
بهترین ماسک های ضد شوره سر

بهترین ماسک های ضد شوره سر

بهترین ماسک های ضد شوره سر شوره سر، یک مشکل رایج پوست سر است که با خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر مشخص می شود. این نوع خفیف درماتیت سبورئیک بوده و یک اختلال التهابی پوست است که باعث افزایش خشکی، پوسته پوسته شدن و از بین رفتن سلول

Read More »
نحوه استفاده از رنگ موی مردانه

نکات مهم در نحوه استفاده از رنگ موی مردانه

نکات مهم در نحوه استفاده از رنگ موی مردانه رنگ آمیزی موها می تواند به شما در ایجاد یک تغییر اساسی در چهره شما کمک کند. چه بخواهید چند تار خاکستری را بپوشانید و یا آنکه با یک رنگ جدید ظاهر خود را متفاوت کنید، در هر صورت انتخاب رنگ

Read More »
روش نگهداری موهای بلند آقایان

روش نگهداری موهای بلند آقایان

روش نگهداری موهای بلند آقایان موهای بلند که به خوبی نگهداری می شود می تواند برای هر مردی فوق العاده به نظر برسد. اما، مراقبت از مدل موی بلند می تواند کمی کار سختی باشد. این امر به ویژه در مورد مردانی که عادت بیشتری به مراقبت از موهای کوتاه

Read More »