آموزشگاه آرایشگری جهان مو

آشنایی با انواع اسکراب پوست

استفاده از اسکراب پوست به عنوان بخشی از مراقبت های روتین پوست به تایید رسیده است. انواع محصولات اسکراب برای پاکسازی پوست صورت و بدن تولید شده ولی هنوز طرفداران اسکراب های خانگی نسخه های جادویی خود را اجرا می کنند. با توجه به اهمیت استفاده صحیح و اصولی از اسکراب در این مطلب به آن پرداخته شده است.

اسکراب پوست چیست؟

اسکراب یکی از شیوه های رایج برای لایه برداری پوست است. پوست بدن به صورت مداوم در حال ریزش و بازسازی است. سلول های مرده به صورت طبیعی از سطح پوست جدا شده و بافت تازه و جوان جایگزین آن می شود. در همه قسمت های بدن این فرایند دائمی ادامه دارد ولی در برخی قسمت ها نظیر پوست صورت، آرنج، زانوها و قوزک پا، تجمع بافت مرده بیشتر است. پس از مدتی از انباشت این سلول ها روی پوست، توده ای کدر و بد رنگ سطح پوست را می پوشاند که اصلا خوشایند نیست. برای داشتن پوستی سالم، شفاف و لطیف لازم است تا اسکراب روی پوست به صورت روزانه انجام شود.

اسکراب پوست صورت

رایج ترین اسکراب ها روی پوست صورت استفاده می شوند. تغییرات ایجاد شده در چهره به زودی پدیدار می شود رفع خط های سطحی پوست صورت یکی از همین موارد است که مصرف کنندگان را راضی نگه می دارد. به این منظور می بایست از انواع اسکراب های ملایم بر ریو پوست صورت استفاده کرد. اندازه ذرات، شکل برش ها و همچنین کیفیت آن روی شکل ظاهری اسکراب تاثیر می گذارد اما اثربخشی آن به ترکیبات گیاهی یا شیمیایی در اسکراب بستگی دارد.

اسکراب پوست در آقایان

اسکراب پوست بدن

قبلا ذکر شد که پوست در همه قسمت ها دارای بافت مرده است. تجمع این سلول ها در برخی مناطق بیشتر است ولی به طور کلی پاکسازی و لایه برداری پوست با اسکراب در کل بدن توصیه می شود. حتی افرادی که در ناحیه زانوها و یا آرنج و … با مشکل سیاهی و توده سفت و ناموزون روبرو بوده اند توانسته اند با اسکراب منظم، مشکل را برطرف کنند.

فواید اسکراب چیست؟

  • از بین بردن سلول های مرده پوست
  • حفظ سلامت و شادابی پوست
  • تغییر رنگ و خونرسانی به بافت زنده
  • رفع چین و چروک های سطحی پوست
اسکراب پوست صورت

بهترین روش استفاده از انواع اسکراب چیست؟

اگر برای اولین بار از یک محصول استفاده می کنید حتما قبل از اسکراب، آن را روی بخش کوچکی از پوست امتحان کنید. در مورد اسکراب های خانگی نیز تست اولیه جهت شناسایی آلرژی های احتمالی پیشنهاد می شود. مقداری از اسکراب را روی پوست پشت دست قرار دهید. با مالش ملایم اسکراب را روی سطح پوست حرکت دهید. پس از انجام این کار به پوست دست نگاه کنید. در صورتی حتی کوچکترین خش و خراشیدگی روی پوست دست مشاهده کردید این اسکراب مناسب نمی باشد. به خصوص در مورد انواع اسکراب پوست صورت انجام تست اولیه ضروری است.

به طور کلی هر نوع اسکراب که دارای ذرات بزرگ با اشکال نامنظم باشد موجب ایجاد خراش های ریز روی پوست می شود. این محصولات به مرور پوست را خشک کرده و قرمزی، التهاب، پوسته پوسته شدن و حساسیت ایحاد می کنند. آسیب ناشی از اسکراب های نامناسب بسیار بیشتر از فایده آن است.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram