آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

تفاوت ژل شستشو و فوم صورت | ژل شستشو چه تفاوتی با فوم صورت دارد

تفاوت ژل شستشو و فوم صورت

در ابتدا این سوال مطرح است که همه پاک کننده های صورت یکسان هستند، اما باید گفت که تفاوت های چشمگیری میان آنها وجود دارد. در بیان تفاوت ژل شستشو و فوم صورت ، باید در نظر داشت که از مواد تشکیل دهنده آنها گرفته تا مواد پاک کننده و بافت و سایر خواص آنها، هیچ دو پاک کننده ای مشابه نیستند.

تفاوت ژل شستشو و فوم صورت

ژل شستشوی صورت چیست؟

ژل شستشوی صورت ، برای پاکسازی کامل و عمیق منافذ پوست طراحی شده اند. بر خلاف صابون و آب معمولی که در واقع می تواند پوست شما را خشک کرده و روغن های محافظ را از بین ببرد، ژل شستشو محصولاتی با فرمول خاص هستند که دارای ترکیباتی می باشند که فواید بسیاری را در خود دارد.

یک محصول ژل شستشوی مناسب می تواند منافذ خود را از آلودگی، مواد زائد و چربی پوست پاک کند. همچنین به حذف سبوم پرداخته و مخلوطی از روغن و مواد زائد که به طور طبیعی در طول روز تشکیل می شود را از بین ببرد. از سویی دیگر در بیان تفاوت ژل شستشو و فوم صورت ، باید اشاره کرد که این نوع از پاک کننده، سلول های مرده پوست را که به مرور زمان جمع می شوند، پاک خواهد کرد.

ضمن آنکه مواد مغذی و عناصر مرطوب‌کننده را به لایه‌های عمیق ‌تر پوست می رساند و پوست را کاملا تمیز می نماید. به طوری که بهترین پاک کننده ها، تا جایی که ممکن است از مواد طبیعی استفاده می کنند و روی پوست شما احساس خوبی را ایجاد می نمایند.

برخی از پاک کننده ها بیشتر برای تمیز کردن و تسکین عمومی پوست طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بیشتر بر لایه برداری متمرکز باشند. در این مورد سعی کنید پاک کننده هایی را هدف قرار دهید که از مواد طبیعی به عنوان لایه بردار استفاده می کنند.

پاک کننده های فوم صورت

در بررسی تفاوت ژل شستشو و فوم صورت پاک کننده های فوم صورت نیز به راحتی قابل درک هستند. آنها شوینده هایی با عامل کف کننده هستند. زمانی که آنها را روی پوست خود استفاده می کنید، حباب ایجاد می کنند. کیفیت فوم صورت، بخشی از چیزی است که آنها را بسیار عالی می کند. همانطور که پاک کننده کفی در پوست شما نفوذ می کند، ذرات کف می توانند کثیفی ها را از قسمت های عمیق تر منافذ پوست خارج کند و پوست شما را احیا نماید.

 

بسیاری از مردم فکر می کنند که پاک کننده های فوم صورت، به طور طبیعی با از بین بردن روغن های طبیعی از پوست عمل کرده و تحریک کننده هستند. اما بسیاری از پاک کننده های مدرن از سولفات لورل سدیم یا SLS به عنوان عاملی مصنوعی استفاده می کنند. با این حال، پاک‌کننده‌ های فوم‌مبتنی بر مواد طبیعی از این ماده استفاده نمی‌کنند و ممکن است برای هر نوع پوستی، حتی پوستی که به SLS حساس است، عالی باشند.

تفاوت ژل شستشو و فوم صورت در این است که پاک کننده های فوم از قند طبیعی به عنوان لایه بردار استفاده می کند، اما چندین مزیت اضافی نیز دارد. به عنوان مثال، این پاک کننده ها می توانند تولید کلاژن را در پوست صورت آغاز نمایند تا جوان تر و سالم تر به نظر برسید.

همچنین با سایر مواد طبیعی مانند جو کلوئیدی آغشته می شوند که بدون گلوتن بوده و حتی حساس ترین یا تحریک شده ترین پوست را آرام می کنند. علاوه بر این، فوم صورت می تواند رطوبت را حفظ کرده و پوست شما را به سطوح سالم تر pH بازگرداند. در مجموع، شوینده های کف کننده، برای صورت عالی هستند و پوستی تمیز و عاری از آلودگی را به ارمغان می آورند.

تفاوت ژل شستشو و فوم صورت

مناسب چه نوع پوستی هستند؟

به طور کلی، اگر می خواهید بدانید که مناسب چه نوع پوستی هستند؟ باید در تفاوت ژل شستشو و فوم صورت ، اشاره کنیم که فوم برای پوست های چرب و مستعد آکنه عالی است. مخصوصاً به دلیل قابلیت نفوذ در منافذ، عملکردی مناسب دارد. اگر می‌خواهید از شر آکنه یا چربی اضافی خلاص شوید، به پاک‌کننده‌ ای نیاز دارید که بتواند در منافذ عمیق نفوذ کرده و بدون تلاش زیاد از شر لکه‌ها خلاص شود. پاک کننده های کف کننده در این کار عالی هستند.

این در حالی است که ژل شستشو، از نظر بافت و ظاهر، اگرچه به اندازه پاک کننده های کف کننده تمیز نمی شوند، اما هنوز می توانند در کمک به پوست های چرب موثر باشند. بسیاری از پاک‌کننده ‌های ژل‌دار به دلیل ترکیباتشان، خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارند. می توانید برای دریافت مشخصات کامل تر این محصولات، با آموزشگاه آرایشگری سفیر در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب