آموزشگاه آرایشگری جهان مو

راه های جادویی برای پر پشت شدن ریش و سبیل

داشتن ریش و سبیل برای حفظ رطوبت پوست توصیه شده است. به طور طبیعی رطوبت پوست مانع از ایجاد چین و چروک شده و صورت را جوان تر نشان می دهد. بسیاری از آقایان برای سلامت پوست ترجیح می دهند ریش و سبیل های خود را پر پشت نگه دارند. از حق نگذریم ریش و سبیل پر پشت ظاهر مردانه را جذاب تر نشان می دهد و این موضوع بهانه ای شد تا از راه های ساده و در دسترس برای پر پشت شدن ریش مردانه بگوییم. اگر می خواهید ریش هایی ضخیم و پر پشت داشته باشید یا ته ریش خود را پر پشت کنید، این مطلب برای شما نوشته شده است.

راه های پر پشت شدن ریش

فریب این عنوان را نخورید واقعا هیچ راه جادویی برای افزایش تعداد موهای ریش و سبیل یا ضخیم تر شدن آن وجود ندارد. منظور اینست که به هیچ وجه نمی توانید با یک عصای جادویی یا هر ترفند دیگری ریش های کم پشت را پر پشت تر کنید. اما خیلی از روش های خانگی و مواد ساده ای که در دسترس دارید می تواند به رشد و پر پشت شدن موی ریش و سبیل تان کمک کند. قبل از هر چیزی باید منطقی باشید و در هر ژنتیک خودتان انتظار تغییر داشته باشید. در ادامه چند روش طبیعی برای تقویت موی ریش و سبیل آقایان معرفی می شود.

پر پشت شدن ریش و سبیل با روغن های طبیعی!

به طور ماساژ صورت با روغن های طبیعی یکی از موثرترین راه ها برای رشد و تقویت موی صورت است. با ماساژ صورت خون رسانی به پوست بیشتر می شود و فولیکول های مو، تقویت می شوند. برای اینکار از روغن های طبیعی که تحت فشار عصاره گیری شده اند، استفاده کنید. روغن هایی که در فرایند روغن کشی تحت حرارت یا مواد شیمیایی قرار گرفته اند، برای این کار مناسب نیستند.

پر پشت شدن ریش و سبیل

برای شروع روغن درمانی لازم است تا صورت را شسته و خشک کنید تا پوست تمیز باشد. مقدار مناسب از روغن های ذکر شده را در کف دست ریخته و با صبر روی موهای ریش و سبیل ماساژ دهید. به همه قسمت های صورت روغن را بمالید و با دست صورت را ماساژ دهید تا خون رسانی به پوست انجام شود. پس از 15 تا 20 دقیقه می توانید صورت را با آب ولرم شستشو دهید. نیازی به استفاده از صابون نیست. این روغن ها پوست را چرب نمی کنند و جذب ریش ها می شوند.

بهترین روغن های طبیعی برای پر پشت کردن ریش و سبیل

  • ترکیب یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل با دو قطره روغن رزماری
  • ترکیب دو قاشق غذا خوری روغن آرگان با 7 قطره روغن اسطوخودوس و 5 قطره روغن رزماری
  • ترکیب 2 قطره روغن اوکالیپتوس و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون یا کنجد( هر کدام که در دسترس بود)
  • ترکیب 6 قطره روغن رزماری را با 6 قطره روغن اسطوخودوس و 3 قاشق چای خوری روغن جوجوبا

بسیاری از آقایان برای پر پشت شدن ریش و سبیل از همین روغن ها استفاده کرده اند و نتیجه هم رضایت بخش بوده است. انتظار معجزه نداشته باشید لازم است یک دوره طولانی این روغن ها را استفاده کنید. هفته ای 3 بار هر کدام از این ترکیبات را که در دسترس تان هست بر روی پوست صورت استفاده کنید. پس از یک ماه شاهد تغییرات خواهید بود تا رسیدن به نتیجه این کار را ادامه دهید.

آخرین مطالب

ریزش موی سکه ای

دلیل ریزش موی سکه ای در مردان

دلیل ریزش موی سکه ای در مردان ریزش موی سکه ای نوعی بیماری است که سیستم ایمنی بدن شما را تهدید نمی کند و تنها موهای سر شما را تحت تاثیر قرار می دهد. با این شرایط، بدن به خطا افتاده و فولیکول های مو را مهاجم تصور خواهد کرد.

Read More »
کاربرد برس حرارتی برای آقایان

کاربرد برس حرارتی برای آقایان

کاربرد برس حرارتی برای آقایان امروزه بسیاری از مردان ، استفاده از ابزارهای مختلف مو را در برنامه روزانه خود دارند. این ابزارها دیگر فقط مختص زنان نیستند. مطمئناً با افزایش اهمیت نظافت و آراستگی آقایان، طبیعی است که مردان در حال خرید صاف کننده ها و سایر ابزارهای مو

Read More »
کنترل ریزش موی مردانه

چگونگی کنترل ریزش موی مردانه

چگونگی کنترل ریزش موی مردانه طاسی برای برخی از افراد بخش پذیرفته شده ای از روند پیری است و برای برخی دیگر باعث ناراحتی است. ریزش مو میلیون ها زن و مرد را تحت تاثیر قرار می دهد، اما با وجود چندین دهه تحقیقات قطعی، هنوز درمانی در دسترس نیست.

Read More »
بهترین ماسک های ضد شوره سر

بهترین ماسک های ضد شوره سر

بهترین ماسک های ضد شوره سر شوره سر، یک مشکل رایج پوست سر است که با خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر مشخص می شود. این نوع خفیف درماتیت سبورئیک بوده و یک اختلال التهابی پوست است که باعث افزایش خشکی، پوسته پوسته شدن و از بین رفتن سلول

Read More »
نحوه استفاده از رنگ موی مردانه

نکات مهم در نحوه استفاده از رنگ موی مردانه

نکات مهم در نحوه استفاده از رنگ موی مردانه رنگ آمیزی موها می تواند به شما در ایجاد یک تغییر اساسی در چهره شما کمک کند. چه بخواهید چند تار خاکستری را بپوشانید و یا آنکه با یک رنگ جدید ظاهر خود را متفاوت کنید، در هر صورت انتخاب رنگ

Read More »
روش نگهداری موهای بلند آقایان

روش نگهداری موهای بلند آقایان

روش نگهداری موهای بلند آقایان موهای بلند که به خوبی نگهداری می شود می تواند برای هر مردی فوق العاده به نظر برسد. اما، مراقبت از مدل موی بلند می تواند کمی کار سختی باشد. این امر به ویژه در مورد مردانی که عادت بیشتری به مراقبت از موهای کوتاه

Read More »