آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

انواع پروتز مو | پروتز مو و تفاوت آن با کاشت مو | قیمت پروتز مو

انواع پروتز مو

انواع پروتز مو یا کاشت مو، چه چیزی را انتخاب کنم؟ بسیاری از افراد زمانی که با مشکلات ریزش مو مواجه می شوند این سوال را می پرسند. این در حالی است که پروتزهای مو در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده اند و ممکن است کاملاً شبیه موهای طبیعی به نظر برسند. کاشت مو نیز به لطف تکنیک FUE به طور قابل توجهی بهبود یافته است و نظرات بسیار خوبی دارد، اما هنوز هم افرادی هستند که به پروتز مو و تفاوت آن با کاشت مو توجه دارند. شما می توانید برای دریافت قیمت پروتز مو ، با آموزشگاه آرایشگری جهان مو در ارتباط باشید.

تفاوت پروتز و کاشت مو

برخلاف کاشت مو که موها از خود بیمار گرفته می شود، انواع پروتز مو از موهای مصنوعی یا طبیعی، اما از یک فرد متفاوت، برای پوشاندن مناطقی که تراکم موها کم است، یا در موارد آلوپسی شدید، استفاده می کند. گاهی نیز لازم است تا نقطه طاسی را با پروتز کامل بپوشاند. در پروتز مو، پوست سر باید به طور دوره ای تراشیده شود تا چسب مخصوصی که استفاده می شود به درستی بچسبد.

در بررسی پروتز مو و تفاوت آن با کاشت مو ، باید افزود که قرار دادن آن مستلزم تراشیدن و تمیز کردن مرتب ناحیه ای است که به پوست سر می چسبد. این امر منجر به ضعیف شدن موها می شود که از کمبود اکسیژن رنج می برند. پوست همچنین ممکن است به دلیل وجود چسب، دچار واکنش های نامطلوب یا حتی عفونت شود.

در کاشت مو با استفاده از تکنیک مدرن FUE، هدف پنهان کردن طاسی نیست، بلکه استفاده از موهای ناحیه اهدا کننده که معمولاً در پشت گردن قرار دارد، برای بازسازی مناطق با تراکم مو کمتر است. این روش تقریباً بدون درد است و اسکارهای دائمی بر جای نمی گذارد و از آنجایی که از موهای خود بیمار استفاده می شود، خطر رد شدن و در دراز مدت عوارض جانبی وجود ندارد.

بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که انواع پروتز مو یک راه ‌حل موقت است، اگرچه هنگامی که هزینه بازسازی آن یا هزینه‌ های محصولات نگهداری ضروری در نظر گرفته شود، لزوماً ارزان ‌تر نیست. می تواند از موهای طبیعی انسان استفاده کند، اما از شخص دیگری می آید. با این حال، در روش کاشت، مو از خود بیمار می آید و ظاهر بسیار طبیعی تری دارد. علاوه بر این، نتایج کاشت مو مادام العمر باقی می ماند. برای دریافت قیمت پروتز مو با کارشناسان آموزشگاه آرایشگری جهان مو مشورت کنید.

انواع پروتز مو

مزایای پروتز مو

پروتز مو می تواند همراه با مزایای بسیاری باشد که شامل:

 1. هیچ جراحی لازم نیست
 2. در کوتاه مدت ارزان تر است
 3. انواع پروتز مو ی مناسب می تواند تقریبا طبیعی به نظر برسد
 4. نتایج سریع و بدون نیاز به چندین ماه انتظار به دست می آید.
 5. نیازی به استفاده از موهای خود یا کشیدن آن از ناحیه اهدا کننده نیست.
 6. راه حل خوبی برای مشکلات موقت ریزش مو (بیماری ها، تلوژن افلوویوم و غیره) است.

معایب پروتز

در بیان معایب پروتز مو و تفاوت آن با کاشت مو ، باید گفت که موی پروتز، به مرور از بین می رود و می ریزد، بنابراین هر 1 یا 2 سال یا حتی هر چند ماه یکبار بسته به کیفیت و کاربرد آن ضروری است. از دیگر عوامل می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. هنگام استفاده از پروتز همه فعالیت های بدنی امکان پذیر نیست.
 2. استفاده از آن برای مشکلات ریزش مو در طرفین سر دشوارتر است.
 3. ظاهر بسیار کمتر طبیعی را ارائه می دهد، به خصوص اگر پروتز ارزانی باشد.
 4. پوشیدن آن می تواند ناراحت کننده باشد و باعث تحریک، آلرژی، عفونت و غیره شود.
 5. اگرچه در ابتدا هزینه کمتر از کاشت مو است، اما در میان مدت و دراز مدت به دلیل نگهداری و نیاز به تجدید پروتز بیشتر می شود.
انواع پروتز مو

فواید کاشت مو

در مقایسه با انواع پروتز مو ، می توان به فواید کاشت مو به شرح ذیل اشاره کرد:

 1. مراقبت خاصی برای موهای کاشته شده لازم نیست.
 2. پیوند را می توان در هر قسمت از سر یا بدن انجام داد.
 3. موهای کاشته شده به طور معمول تا آخر عمر باقی می مانند.
 4. یک یا دو ماه ماه پس از عمل می توانید هر گونه فعالیت بدنی را انجام دهید.
 5. موهای کاشته شده از آنجایی که از خود بیمار می آیند ظاهری کاملا طبیعی دارند و باعث ناراحتی و عفونت نمی شوند.
 6. اگرچه هزینه اولیه بالاتر است، اما در طولانی مدت کاشت مو ارزان تر از پروتز است زیرا فقط یک بار پرداخت می شود، در حالی که کلاه گیس همیشه باید تجدید شود.

معایب کاشت مو

معایب کاشت مو

 1. هزینه درمان همیشه برای همه مقرون به صرفه نیست.
 2. نتیجه کاشت مو به کیفیت و کمیت موهای اهداکننده در دسترس بستگی دارد.
 3. هنگام استفاده از تکنیک FUE، تخصص بالایی از تیم پزشکی که عمل را انجام می دهد مورد نیاز است.
 4. شما باید 3 تا 4 ماه صبر کنید تا موهای کاشته شده به دنیا بیایند و 10 تا 12 ماه صبر کنید تا ظاهر نهایی آن را ببینید. می توانید قیمت پروتز مو را از جهان مو دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب