آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

10 ویژگی آرایشگری که باید داشته باشید

10 ویژگی آرایشگری که باید داشته باشید

امروزه شغل آرایشگری یکی از مشاغل سطح اول و پردرآمد محسوب می شود. اما چالش مهمی که آرایشگران همواره با آن روبه رو هستند، درک مناسب ویژگی های آرایشگری است. سوال! ویژگی یک آرایشگر خوب چیست و چه تاثیری در شغل او دارد؟ تفاوتی ندارد که در حرفه آرایشگری مردانه فعالیت می کنید یا آرایشگر حرفه ای زنانه هستید، در هر صورت درک ویژگی های آرایشگری مزیت های بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. این ویژگی ها موجب می شوند که توانایی آرایشگران بیش از پیش تقویت شود و ارتباط میان آن ها با مشتریان نسبت به گذشته تغییرات مثبتی پیدا کند. در حقیقت آرایشگران موفق، تنها وجه تفاوتی که با آرایشگران معمولی دارند، فراگیری این ویژگی هاست. امروز در مجله جهان مو قصد داریم با 10 ویژگی آرایشگری آشنا شویم که فراگیری آن ها برای هر آرایشگر امری الزامی است؛ در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی آرایشگری

مهم ترین ویژگی آرایشگری چیست؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، تفاوتی ندارد که آرایشگر مردانه هستید یا زنانه، چرا که یادگیری ویژگی های آرایشگری به شما کمک می کند تا در زمینه شغل آرایشگری موفق باشید. مهم ترین ویژگی آرایشگری، دریافت مدرک معتبر و اخذ مجوز فعالیت در این شغل است. از آنجایی که شغل آرایشگری حساسیت زیادی دارد و عموما آرایشگران با پوست و موی مشتریان سر و کار دارند، اخد مجوز کاری اولین و مهم ترین قدم است. توجه داشته باشید که دریافت مدارک و مجوزهای آرایشگری کار دشواری نیست و می توانید به راحتی از طریق آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو به دریافت این مدارک اقدام کنید.

دوره آموزش آرایشگری مردانه درجه 1

دوره آموزش آرایشگری درجه دو ۲

10 ویژگی یک آرایشگر خوب

پس از اخذ مدرک و دریافت مجوز کار در حوزه آرایشگری، بهتر است با ویژگی های آرایشگری آشنا شویم. توجه داشته باشید که فراگیری هریک از این ویژگی ها تاثیر بسزایی برروی کسب و کار شما دارد. در ادامه به 9 ویژگی آرایشگری دیگر اشاره می کنیم:

بهداشت؛ بهترین ویژگی آرایشگری

شغل آرایشگری یکی از حوزه های حساس شغلی به حساب می آید و دائما با پوست و موی مردم سر و کار دارد. همین موضوع موجب می شود که رعایت بهداشت نقش زیادی در آن ایفا کند. استفاده از ابزارها و مواد بهداشتی مدرن یکی از ویژگی های مهم و حائز اهمیت یک آرایشگر خوب محسوب می شود. از سوی دیگر، هرچه آرایشگر در رعایت بهداشت عملکرد بهتری داشته باشد، احساس رضایت در مشتریان افزایش پیدا می کند. این موضوع می تواند در افزایش مشتری تاثیرگذار باشد.

ویژگی یک آرایشگر خوب

مهارت و سطح تحصیلات

مهارت و سطح تحصیلات یک از مهم ترین ویژگی های آرایشگری است که امروزه تاثیر زیادی برروی عملکرد آرایشگران دارد. در گذشته، تحصیلات آکادمیک در دانشگاه ها برای رشته آرایشگری وجود نداشت و آرایشگران سراسر کشور از طریق دوره های آموزشی و به واسطه یک استاد آرایشگر، مراحل دریافت مجوز و اخذ مدرک را سپری می کردند. اما امروزه، شرایط تحصیل در رشته آرایشگری مردانه و زنانه در دانشگاه های سراسر کشور فراهم شده است.

این موضوع موجب می شود که علاقه مندان به آرایشگری از سنین کم مقدمات و مهارت های آکادمیک را به خوبی فرا بگیرند و پس از گذراندن دوره های آموزشی، با سطح بالایی از مهارت و تحصیلات در حوزه آرایشگری مشغول به کار شوند. توجه داشته باشید که اگر قادر نیستید مقاطع آموزشی در دانشگاه را سپری کنید، با استفاده از دیگر روش ها نظیر شبکه های مجازی، اینترنت و… خودتان را همواره به روزرسانی کنید.

زمانبندی

شاید برای شما هم سوال باشد که زمانبندی چه ارتباطی با ویژگی های یک آرایشگر خوب دارد؟ در حقیقت امروزه صف های طولانی در آرایشگاه ها مرسوم نیست و مشتریان ترجیح می دهند از طریق تماس تلفنی و یا با استفاده از صفحات مجازی جهت اصلاح، وقت رزرو کنند. این موضوع اهمیت زیادی برای مشتریان دارد، زیرا افراد با توجه به وقت آزاد و مدت زمانی که رزرو کرده اند برنامه ریزی دارند. در نتیجه رعایت زمانبندی توسط آرایشگر و جلوگیری از انتظار مشتریان در صف، بسیار حائز اهمیت است.

برخورد مناسب؛ خنده رو باشید!

به صورت ذاتی هیچ یک از ما انسان ها علاقه ای به افراد بداخلاق و ناراضی نداریم، در نتیجه تنها در شرایط ضروری به آرایشگران بدخلق مراجعه می کنیم. برخورد مناسب و صحبت گرم و دوستانه آرایشگر موجب می شود تا احساس رضایت در مشتریان به شکل ایده آل تری شکل بگیرد. در نتیجه مشتریان، شما را به دیگر آرایشگران ترجیح می دهند و سعی می کنند همواره شما را به عنوان اولویت اول در نظر بگیرند.

10 ویژگی آرایشگری که باید بدانید

آراستگی و شیک پوش بودن

آرایشگری یکی از حوزه های کاری پیچیده است که در نظر عمومیت مردم با دیدن قیاس می شود. یعنی، مشاهده کردن محیط آرایشگاه و دیدن شخص آرایشگر توسط مشتریان تا حد قابل توجهی برروی تصمیم گیری آن ها تاثیرگذار است. آراستگی ظاهری و پوشش جذاب یک آرایشگر موجب می شود مشتریان در یک نگاه جهت مراجعه به آرایشگاه مصمم شوند. در نتیجه، توجه به این ویژگی می تواند در افزایش مشتریان کسب و کار بسیار موثر باشد.

خلاقیت؛ یکی از بهترین ویژگی های آرایشگری

خلاقیت در هر زمینه ای نیازمند علاقه و هوش است. این موضوع ارتباطی با مهارت، سطح تحصیلات و یا تلاش بیش از اندازه ندارد. زیرا، خلاقیت نوعی ویژگی ذاتی و منحصر بفرد در افراد محسوب می شود. در نتیجه، خلاقیت تمام آرایشگران با یکدیگر متفاوت است و هر آرایشگری که بتواند به بهترین شکل از آن استفاده کند، برگه برنده را در دست دارد.

آشنایی با تجهیزات آرایشگری

یکی از نکات حائز اهمیتی که بسیاری از آرایشگران به آن توجهی ندارند، آشنایی با تجهیزات و لوازم آرایشگری مدرن است. این دسته از آرایشگران اعتقاد دارند که قیچی، ماشین اصلاح و سشوار تنها تجهیزات آرایشگری محسوب می شوند. اما در حقیقت، امروزه حوزه آرایشگری پیشرفت قابل توجهی داشته و ابزار و تجهیزات مرتبط با آن روز به روز در حال پیشرفت هستند. آشنایی با این تجهیزات و استفاده از آن ها علاوه بر افزایش سرعت در کار، موجب می شود فرایند اصلاح مو با سطح بالاتری از بهداشت صورت بگیرد.

ویژگی های آرایشگری

تجربه؛ اصلی ترین ویژگی آرایشگری

تجربه، یکی از ویژگی های اساسی و کاربردی در آرایشگری به حساب می آید که تنها با گذشت زمان قابل دسترسی است. کسب تجربه به آرایشگران کمک می کند تا در شرایط خاص بهترین عملکرد و تصمیم گیری را داشته باشند. در نتیجه، درصد اعتماد مشتریان به آرایشگران باتجربه در مقایسه با آرایشگران تازه کار متفاوت می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که تجربه، صرفا موجب برتری نمی شود و در کنار آن باید دیگر موارد و ویژگی های آرایشگری رعایت شوند.

خدمات مشتریان

آرایشگران در قبال مشتریان خود مسئولیت دارند تا بتوانند درخواست مشتریان را به بهترین شکل ممکن عملی کنند. همان طور که می دانید آرایشگران روزانه با درخواست متفاوت مشتریان روبه رو می شوند و برای اینکه بتوانید درخواست مشتریان را به خوبی اجرا کنید در گام اول باید شنونده خوبی باشید و درخواست مشتری را به طور کامل بفهمید تا در انتها هیچ گونه سوء تفاهمی ایجاد نشود. در اصل یکی از ویژگی آرایشگری این است که شنونده خوبی باشید تا بتوانید از تمام درخواست و نیاز مشتریان آگاه شوید و مطابق آن، عمل کنید. همچنین توصیه می شود در عین انجام درخواست مشتریان، از آنها در مورد میزان کوتاهی و موارد غیره مدام سوال کنید. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *