آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

4 تکنیک فوق العاده در پر پشت کردن مو و ریش

4 تکنیک فوق العاده در پر پشت کردن مو و ریش

پر پشت کردن مو و ریش همواره یکی از چالش های بزرگ آقایان در امر زیبایی محسوب می شود که امروزه تکنیک های فوق العاده ای در رابطه با آن وجود دارد. رویش مجددا مو، پر پشت کردن و حفظ سلامت مو از مهم ترین نیازهای آقایان به حساب می آید. در حال حاضر می توان روش های پزشکی و یا طب سنتی متعددی برای پر پشت کردن مو و ریش در نظر گرفت. اما راه ساده تر، استفاده از تکنیک های طبیعی و موفق در این زمینه است. این تکنیک ها توسط افراد زیادی انجام می شوند و همواره موفقیت آن ها تضمین شده است.

در ثانی، استفاده از این تکنیک ها هیچ آسیبی به سلامت مو و ریش وارد نمی کند. زیرا مواد و تکنیک های پر پشت کردن مو و ریش غیر شیمیایی هستند. در ادامه با مجله آموزشگاه آرایشگری جهان مو همراه باشید تا به 4 تکنیک فوق العاده در پر پشت کردن مو و ریش بپردازیم.

پر پشت کردن مو و ریش

مو و ریش یکی از مهم ترین معیارهای زیبایی آقایان است که حفظ سلامت آن ها اهمیت زیادی دارد. بسیاری از مردان جهت رویش مجدد و یا پر پشت کردن مو و ریش روش های متعددی را امتحان می کنند. این روش ها ممکن است شامل روش های پزشکی، سنتی، طبیعی و… باشند. اما به طور قطع یک ویژگی در میان اغلب این روش ها آشکار است. آن هم این است که بسیاری از روش های پر پشت کردن مو، بدون تاثیر و ناکارآمد هستند.

همین موضوع موجب می شود بسیاری از مردان از رویش مجدد و حفظ سلامت موهای خود دست بکشند. زیرا چندین روش مختلف را در پیش گرفته و موفق نشده اند. توجه داشته باشید که امروز قصد داریم به روش هایی بپردازیم که قبلا افراد زیادی از آن نتایج مثبت دریافت کرده اند. علاوه بر این، این 4 تکنیک پر پشت کردن مو و ریش هیچ آسیب و ضرری برای سلامت موی شما در پی ندارند. از سوی دیگر، هزینه این تکنیک ها در مقایسه با روش های پزشکی بسیار اقتصادی تر می باشد.

تکنیک فوق العاده در پر پشت کردن مو و ریش

1. سلامت جسمانی

بدون شک اولین و مهم ترین تکنیک پر پشت کردن مو و ریش، حفظ سلامت جسمانی بدن است. شما به عنوان یک فرد سالم باید زندگی و تغذیه سالمی نیز داشته باشید. آب زیاد بنوشید، ورزش کنید و به اندازه کافی هنگام شب بخوابید. خواب شبانه قبل از ساعت 11 شب می تواند استرس را از انسان به طرز قابل توجهی بکاهد. کاهش استرس، افزایش متابولیسم و آب کافی موجب می شود شرایط جسمانی بدن در حالت ایده آلی قرار بگیرد. قرارگیری در حالت جسمانی مناسب، ابتدایی ترین تکنیک در رشد و حفظ سلامتی مو به شمار می رود.

2. تغذیه مناسب

پر پشت کردن مو و ریش با تغذیه مناسب رابطه مستقیمی دارد. هرچه تغذیه آدمی سالم تر، کامل تر و مناسب تر باشد، رشد و سلامت موی سر و ریش نیز به خوبی پیش می رود. اما سوال! منظور تغذیه مناسب جهت پر پشت کردن مو و ریش چیست؟ موی سر و ریش جهت تغذیه نیاز اساسی به ویتامین های گروه B دارند. بیوتین، ویتامین B1، B2، B3، B6، B12، آهن و زینک از مهم ترین مواد مورد نیاز رشد و پر پشت کردن مو و ریش محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید: نقش سرکه در مراقبت مو

پرپشت کردن مو و ریش

این مواد باید به واسطه تغذیه مناسب وارد بدن شوند. تعداد قابل توجهی از این ویتامین ها توسط مواد غذایی به بدن وارد می شوند. اما در برخی موارد بهتر است مکمل های ویتامینی هم در کنار تغذیه مناسب استفاده شوند. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین موادی که جهت دریافت این ویتامین ها موثر هستند، می پردازیم. این مواد شامل موارد زیر می شوند:

 • آجیل (انواع مغزها)
 • جگر نشخوار کنندگان
 • ژله خوراکی
 • تخم مرغ
 • نارگیل (به صورت روغن و خوراکی)
 • برنج کته
 • انواع سبزیجات
 • آب پرتغال و نارنج
 • قهوه

3. مصرف مکمل؛ ساده ترین راه پر پشت کردن مو و ریش

همانطور که در پاراگراف اول اشاره کردیم، استفاده از تکنیک های پر پشت کردن مو و ریش می تواند ریشه پزشکی، سنتی و یا طبیعی داشته باشد. مصرف مکمل همواره یکی از بهترین و اقتصادی ترین روش های برطرف کردن نیازهای بدن به شمار می رود. اگر مواد مغذی و ویتامین های بدن از طریق تغذیه مناسب دریافت نشود، مصرف مکمل انتخاب ایده آل تری به حساب می آید. در حال حاضر، مکمل های باکیفیت و بدون عوارض بی شماری در داروخانه ها تهیه و تولید می شوند که تمامی مواد لازم جهت پر پشت کردن مو و ریش را در خود دارند. توجه داشته باشید که علاوه بر این مکمل ها، ممکن است استفاده از ماینوکسیدیل نیز توصیه شود.

نکته حائز اهمیت در رشد و حفظ سلامت مو، پی بردن به دلایل ریزش موی سر است. اگر ریزش موی سر به دلایل کمبود ویتامین، کمبود خواب، عدم سلامت جسمانی و مشکلات تغذیه ای باشد، با رعایت این 3 تکنیک تمام مشکلات به صورت کامل برطرف می شوند. اما اگر مشکل ریزش موی سر مربوط به ارث باشد، تنها راه حل حفظ و پر پشت کردن مو و ریش استفاده از ماینوکسیدیل می باشد. جهت اطمینان از این موضوع می توانید با پزشک پوست و مو نیز مشورت کنید. در ادامه و چهارمین تکنیک، قصد داریم به ماینوکسیدیل و استفاده از آن اشاره کنیم.

پر پشت کردن مو و ریش

4. استفاده از ماینوکسیدیل Minoxidil (Rogaine)

ماینوکسیدیل (Rogaine) نیز یک داروی بدون نسخه برای ریزش مو است که موثر می باشد و به طور گسترده به عنوان فعال کننده رشد مو نیز ثابت شده است. دلیل دقیق اینکه چرا این ماده در رشد مو بسیار موثر است مشخص نیست، اما می دانیم که ماینوکسیدیل کارهای زیر را انجام می دهد:

 • کانال های پتاسیم و گردش خون به فولیکول ها را فعال می کند.
 • سطح پروستاگلاندین E2 (PGE2) را افزایش می دهد که به رشد مو کمک می کند.
 • می تواند فولیکول های موی بیشتری را به فاز رشد آناژن فعال تبدیل کند.
 • فولیکول ها را برای مدت طولانی تری در فاز رشد آناژن نگه می دارد.
 • می تواند منجر به رگ زایی (تشکیل عروق خونی جدید) شود.

اگر به جای استفاده روی پوست سر، آن را به ناحیه ریش بزنید موهای صورت شما ضخیم تر و متراکم تر می شوند، در حالی که سرعت رویش آنها نیز به شدت افزایش می یابد. توجه داشته باشید که استفاده از ماینوکسیدیل اغلب جهت پر پشت کردن مو و ریش در موارد ارثی استفاده می شود. بنابراین، استفاده از آن باید به صورت طولانی مدت و در بسیاری از موارد تا آخر عمر انجام شود. در صورت قطع مصرف ماینوکسیدیل، ریزش موی سر مجددا آغاز و ممکن است بیش از پیش نیز این روند ادامه پیدا کند. نکته حائز اهمیت در قطع ماینوکسیدیل، عدم ریزش و تاثیر معکوس برروی ریش است. یعنی قطع این ماده تاثیر منفی برروی سلامت ریش ندارد و موجب ریزش ریش نمی شود. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *