آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

7 نکته کلیدی در ماساژ صورت

7 نکته کلیدی در ماساژ صورت

ماساژ صورت به مجموعه ای از تکنیک و حرکات دست نظیر پت کردن، مالش و فشار دادن گفته می شود که به منظور بهبود عملکرد سیستم طبیعی پوست، افزایش گردش خون و لنف، کاهش تنش عضلانی و ایجاد آرامش بر روی بافت صورت اجرا می گردد. هدف اصلی از ماساژ صورت، تقویت و تجدید سلامت پوست و به تاخیر انداختن پیری است. به کارگیری ماساژ صورت به صورت منظم می تواند در تسریع فرآیند تجدید حیات سلول های پوستی موثر واقع شود. این فرایند مزایای متعددی برای سلامت عمومی فرد به همراه دارد. شما می توانید به کمک 7 نکته کلیدی در ماساژ صورت، به خوبی با فرایند ماساژ و نکات اساسی آن آشنا شوید.

ماساژ صورت شامل کشیدگی و فشارهای ملایم می باشد و با دقت زیادی توسط ماساژورهای حرفه ای انجام می شود تا احتمال آسیب به حداقل برسد. قبل از شروع ماساژ توصیه می شود که از مشورت با متخصصان پوست و استفاده از متدها و محصولات معتبر و ایمن، اطمینان حاصل کنید تا تجربه ای مفید و مثبت از ماساژ صورت داشته باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم به 7 نکته کلیدی در ماساژ صورت بپردازیم؛ با مجله آموزش آرایشگری جهان مو همراه باشید.

نکات مهم در ماساژ صورت

در جهانی که استرس به جز اصلی از زندگی روزمره تبدیل شده است، ماساژ صورت نقش موثری در سلامت پوست ایفا می کند. اجرای درست و با دانش این فرایند می تواند تاثیرات قابل توجهی در بهبود خصوصیات ظاهری و همچنین حالت های روانی فرد داشته باشد. در این راستا، بیان نکاتی اساسی و مهم که هنگام ماساژ صورت باید مد نظر قرار بگیرند، ضروری است. در ادامه به 7 نکته مهم در ماساژ صورت می پردازیم.

7 نکته کلیدی در ماساژ صورت

1. آماده سازی پوست؛ یکی از 7 نکته کلیدی در ماساژ صورت

قبل از شروع ماساژ، اهمیت دارد که پوست به خوبی تمیز و بدون هرگونه آلودگی باشد. شست و شوی پوست با شوینده های مناسب و متناسب با نوع پوست، زمینه ساز اجرای فرایند ماساژ است که باید به طور دقیق رعایت شود تا مانعی برای جذب بهتر مواد مورد استفاده در ماساژ ایجاد نشود. توجه داشته باشید که این مورد یکی از 7 نکته کلیدی در ماساژ صورت به حساب می آید که باید به خوبی رعایت شود.

2. از محصولات برند استفاده کنید!

محصولاتی که در ماساژ صورت استفاده می شوند از جمله روغن و کرم ها باید با کیفیت بالا و مناسب با جنس پوست فرد باشند. استفاده از محصولات خنثی و فاقد مواد حساسیت زا بسیار حائز اهمیت هستند و از بروز هرگونه واکنش ناخواسته پوستی جلوگیری می کند. جهت خرید محصولات ماساژ بهتر است از داروخانه ها و یا مراکز معتبر خرید کنید. زیرا، در این مراکز تنها محصولات برند و اصلی به فروش می رسند.

3. نواحی حساس صورت را بشناسید!

ناحیه های اطراف چشم و دهان که پوست بسیار نازک و حساس دارند، نیاز به مراقبت و توجه بیشتری خواهند داشت. در این نواحی باید از فشار بیش از حد و حرکاتی که ممکن است به پوست آسیب بزنند، خودداری شود. توجه داشته باشید که ماساژورهای حرفه ای از این نکات مطلع هستند. بنابراین، اگر شما قصد دارید در منزل و بدون مراجعه به ماساژور، فرایند ماساژ صورت را انجام دهید، بهتر است در این نواحی با آرامش بیشتری برخورد کنید.

4. زمان کافی؛ یکی از مهم ترین 7 نکته کلیدی در ماساژ صورت

یک جلسه ماساژ صورت نباید شتاب زده و تحت فشار زمانی انجام شود. اختصاص زمان کافی برای هر بخش از صورت، هم ریتم بودن و لایه بندی حرکات متناسب با نیازهای انحصاری هر فرد، موضوعی حائز اهمیت در ایجاد تاثیر عمقی و ماندگار ماساژ است. بنابراین، بهتر است زمان و برنامه ریزی مناسبی قبل از هر جلسه ماساژ داشته باشید. این موضوع یکی از مهم ترین 7 نکته کلیدی در ماساژ صورت محسوب می شود.

ماساژ صورت

5. به درد و حساسیت ها توجه کنید!

در هنگام ماساژ، حفظ ارتباط با فرد و توجه به بازخوردهایی که از احساسات وی دریافت می شود، کلیدی است. هرگونه ناراحتی یا درد باید به سرعت شناسایی شود و تکنیک های ماساژ باید به گونه ای اصلاح شوند که راحتی و آرامش فرد را به همراه داشته باشند. در اغلب موارد بسیاری از افراد میانسال هنگام ماساژ صورت با درد و التهاب مواجه می شوند. در این شرایط کسی که ماساژ می دهد باید ریتم و فشار خود را کنترل کند. کلیه فرایند ماساژ باید بدون درد و التهاب انجام شود. وجود درد و حساسیت یکی از 7 نکته کلیدی در ماساژ صورت است و بسیار حائز اهمیت می باشد.

6. فراگیری آموزش؛ مهم ترین نکته در ماساژ صورت

تکنیک و حرکات ماساژ باید به گونه ای باشند که فشاری ملایم و بدون عوارض به پوست وارد کنند. ماساژ باید به صورت حرکاتی دورانی و آهسته و با جهت گیری به خارج و بالای صورت انجام شود تا استخوان بندی و جهت رشد عضلات را تقویت کند. با این تفاسیر می توانیم به راحتی استنباط کنیم که ماساژ صورت نیازمند فراگیری آموزش حرفه ای است. در نتیجه بهتر است جهت ماساژ صورت، از افراد متخصص و فعال در این حوزه استفاده کنید.

7. پوست آفتاب سوخته را ماساژ ندهید!

قرار گرفتن در معرض نور بیش از‌ حد آفتاب باعث سوختن پوست، تورم، قرمزی، تحریک و درد می شود. جفری سبل، مدیر فتومدیکن در دانشکده پزشکی دانشگاه توفت، توضیح می دهد که آفتاب سوختگی در واقع یک واکنش سمی به اشعه ماورا بنفش خورشید است. ماساژ صورت آسیب دیده بیشتر می تواند پوست را به خطر بیاندازد و احتمال این که آن را پاره یا کبود کند بیشتر است. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *