آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

نکات اساسی آرایشگری

نکات اساسی آرایشگری: تکنیک ها و راهکارهایی برای دستیابی به آرایش های شگفت انگیز

رعایت اصول و نکات اساسی آرایشگری امری مهم در این شغل محسوب می شود. توجه به این نکات در وهله اول باعث حرفه ای تر بودن آرایشگران و در قدم دوم موجب می شود مشتریان احساس بهتری داشته باشند. رعایت کردن این نکات کار دشواری نیست و از دو جهت موجب افزایش مشتری می شود. تاثیر نکات و تکنیک های آرایشگری زمانی مشخص می شود که مشتریان قدیمی، احساس رضایت بیشتری دارند و تعداد مراجعه های آن ها بیش از پیش افزایش پیدا می کند. اما این اولین تاثیر مثبت این نکات در افزایش مشتریان است. در مرحله بعدی تعداد مشتریان جدید افزایش پیدا می کند و این موضوع ارتباط چشم گیری با تبلیغ دهان به دهان مشتریان قبلی شما دارد. در این مطلب قصد داریم نکات اساسی آرایشگری و تمام راهکارهای مرتبط با آن را به صورت کامل معرفی کنیم؛ با آموزشگاه جهان مو همراه باشید.

نکات اساسی آرایشگری

محیط مناسب انتخاب کنید

یکی از نکات اساسی آرایشگری، انتخاب محیط مناسب است. بسیاری از افراد انتخاب محیط مناسب را با انتخاب محل مناسب اشتباه برداشت می کنند. راه اندازی آرایشگاه در محل های پررفت و آمد و اصطلاحا بالاشهر، امری کاملا تاثیر گذار است. اما در این مبحث، محیط داخل آرایشگاه اهمیت زیادی برای ما خواهد داشت. اما محیط مناسب آرایشگاه چه ویژگی هایی دارد؟ استفاده از دیزاین مناسب و هماهنگی رنگ محیط با دیگر وسایل، موجب می شود مشتری احساس خوبی را از محیط دریافت کند.

مشاهده دوره آموزشی ترمیم مو

همچنین، استفاده از ابزارهای به روز و مبلمان (صندلی) شکیل از دیگر ویژگی های محیط مناسب هستند. نکته آخر در این مورد، این است که همواره فضای داخل آرایشگاه باید خوشبو و خنک باشد. همواره از سیستم گرمایش و سرمایش گازی به همراه خوشبو کننده هوا استفاده کنید. این موارد شاید از نظر بسیاری افراد اهمیت زیادی نداشته باشند، اما هدف از این کار، رضایت و جلب توجه عده ای دیگر است که این موارد برایشان اهمیت دارد.

بهداشت؛ مهم ترین قدم در نکات اساسی آرایشگری

رعایت نکات بهداشتی بدون شک برای تمام مشتریان حائز اهمیت است. همین موضوع موجب می شود رعایت بهداشت بیش از تمام نکات زیر ذره بین باشد. رعایت بهداشت یکی دیگر از نکات اساسی آرایشگری به حساب می آید که باید توجه ویژه ای به آن داشت. حال سوال اینجاست که رعایت چه نکات بهداشتی موجب می شود بهداشت به ایده آل ترین حالت ممکن رعایت شود؟ نظافت ابزارها مهم ترین بخش در بهداشت آرایشگری است. جنس ابزارهای آرایشگری شامل دو دسته پلاستیکی و فلزی می شود. نحوه نظافت این دو جنس بایکدیگر متفاوت است و برای ابزارهای پلاستیکی نظیر شانه، ممکن است کمی زمانبر نیز باشد. بهترین گزینه استفاده از اتوکلاو یا دستگاه استریل لیزری است. این ابزار تمام قظعات پلاستیکی و فلزی را در سریع ترین زمان ممکن استریل می کند.

رعایت نکات اساسی آرایشگری

از خدمات مشتریان غافلگیر نشوید

خدمات مشتریان یکی از نکات اساسی آرایشگری است که کمتر کسی به آن توجه می کند. سعی کنید چه در مراجعه حضوری و چه در فضای مجازی، احترام زیادی به مشتریان بگذارید. یک صفحه و شماره مخصوص برای کسب و کارتان انتخاب کنید. در این صفحه لوکیشن آرایشگاه، عکس های محیط و نمونه کارها را بارگذاری کنید. نشستن در صف اصلاح، یکی از کسل کننده ترین کارهای روزمره است. سعی کنید با مشتریان هماهنگ باشید و از قبل به آن ها وقت بدهید. این کار موجب می شود مشتریان بدون انتظار خدمات لازم را دریافت کنند. (منبع)

حالت های چهره را بشناسید (مورفولوژی)

چهره شناسی یا مورفولوژی یکی از نکات اساسی آرایشگری است که موجب می شود مدل موی مناسب انتخاب کنید. یکی از بزرگترین چالش هایی که مشتریان با آن روبه رو هستند، این است که چه مدل موی سری به من می آید؟ با شناخت کافی آرایشگر از مورفولوژی این موضوع به سادگی حل می شود. حالت های چهره و فرم صورت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. در این شرایط، تشخیص مدل مو مناسب توسط آرایشگر برگه برنده او نسبت به دیگر آرایشگرها خواهد بود.

شناخت انواع مدل مو؛ عامل موثر در نکات اساسی آرایشگری

شناخت انواع مدل مو و توانایی کافی در اصلاح مو مطابق با مدل، یکی از دیگر از نکات اساسی آرایشگری است که رابطه مستقیمی با مورفولوژی دارد. در حرفه آرایشگری مردانه، مدل های مختلفی وجود دارد که به طور کلی از 6 مدل اصلی نشأت می گیرند. شناخت این مدل ها و تسلط کافی برای اصلاح آن ها از الزامات اولیه هنر آرایشگری است. مدل های اصلی مو شامل موارد زیر می شوند:

  • ساده
  • آلمانی
  • قارچی
  • تایسونی
  • کپ 2 سانتی
  • کپ 4 سانتی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *