آموزشگاه آرایشگری جهان مو

آموزش روش‌ های گریم داماد

برای این‌ که بتوانید روش‌ های گریم داماد را فرا بگیرید ابتدا باید با یک سری از نکات آشنا شوید. ما در اینجا می‌ خواهیم همه چیز در مورد گریم داماد را به شما آموزش دهیم:

اصل اول شناخت آناتومیکی صورت می باشد

شناخت از آناتومی صورت به شما کمک می کند داماد خود را طوری گریم کنید که به شخصیتی که می‌ خواهد نزدیک شود.گریمور های سینمایی با دانستن ساختار آناتومی صورت در واقع جایگاه هر عضله صورت،فاصله آن‌ ها از هم، فاصله هر عضو صورت از یکدیگر را می دانند و  می‌ توانن با تغییرات ظاهری در این عناصر  باعث تفاوت ظاهری شخصیت بازیگران شده و به شخصیتی نقشی که می‌ خواهند بازی‌ کنند نزدیک‌ تر شوند. مثلاً به یک آدم مظلوم یا یک آدم شرور تبدیل می شوند. در واقع تکنیک سایه روشن‌ ها و سایه‌ های تیره تنها زمانی می توانند به خوبی پیاده شوند که گریمور با آناتومی صورت کاملاً آشنا باشد.

انواع مختلف چهره‌ ها

شاید برای شما جالب باشد که بدانید چهره‌ ها از نظر فرم صورت به 7 دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از: چهره بیضی (بی‌ عیب ترین، زیباترین و فتوژنیک ترین چهره)، چهره مربعی ،چهره گرد، چهره مثلثی، چهره گلابی و چهره لوزی.

تشریح آناتومیکی صورت

باید بدانید طبق اصول زیبایی‌ شناسی جهانی هر چهره به سه بخش تقسیم می‌شود که فاصله این سه بخش باید از همدیگر به یک اندازه باشد تا فرد چهره آناتومیکی زیبایی داشته باشد. در گریم داماد با استفاده از قانون سایه‌ روشنه ا سعی می‌ کنیم فاصله این سه بخش را یکسان نمایش دهیم. آن سه بخش عبارتند از: رستنگاه مو تا وسط ابرو، وسط ابرو تا زیر بینی و از زیر بینی تا زیر چانه

روش های گریم داماد

حالا با تشریح آناتومیکی عرضی صورت شما را آشنا می کنیم چهره ایده‌ آل برای گریم داماد چهره‌ ای است که خود مطابق با اصول زیبایی‌شناسی باشد در غیر این‌صورت گریمو یا آرایشگر باید با استفاده از تکنیک هایی خود این اصول را رعایت کند.

حال ما می خواهیم اصول زیبایی شناسی چهره را به شما معرفی کنیم تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید:

الف پهنای کل صورت باید به اندازه پنج چشم خود فرد باشد.

ب فاصله بین دو چشم باید به اندازه یک چشم خود فرد باشد.

ج بینی و گوش باید تقریباً هم‌ اندازه باشند.

د فاصله کناره چشم با رستنگاه مو هم باید یک چشم باشد.

انتهای ابرو و گوشه چشم نیز باید با هم زاویه 45 درجه بسازند.یک گریمور یا آرایشگر باید گریم داماد را در راستای ساختن این.اصول انجام دهد تا چهره داماد به چهره ای دلنشین و زیبا تبدیل شود.

زیباسازی

اگر چهره داماد ما هم از نظر طولی و هم عرضی اصول زیبایی‌ شناسی را داشته باشد داماد بدون گریم هم زیباست و نیاز به گریم داماد خاصی ندارد.ولی اگر این‌ گونه نباشد  آرایشگر ما باید با تکنیک سایه روشن سعی در ایجاد این اصول زیبایی بکند. برای پر کردن گودی‌ های صورت معمولاً از رنگ‌ های روشن و برای بزرگ جلوه دادن بخش‌ های مختلف می‌‌ توان از رنگ‌ های تیره استفاده کرد.

متعادل کردن بینی

اگر فرد بینی کشیده ای داشته باشد می‌‌ توان با ایجاد سایه‌ های روشن در گریم داماد بینی را کوچک‌ تر نشان داد. می‌‌ توان از ابرو ها دو سه ردیف برداشت تا بینی نسبت به صورت کوچک تر دیده شود.در صورتی‌ که بینی بیش از اندازه پهن باشد آرایشگر ما باید با زدن سایه تیره در زیر بینی داماد گریم داماد را انجام دهد. در صورت لاغر بودن بینی داماد آرایشگر در دو طرف بینی داماد سایه ‌روشن می‌زند تا بزرگ‌تر نمایش داده شود.

گونه ها

به این نکته دقت کنید که تمامی فرم‌ های صورت برای این‌ که به یک چهره زیبا تبدیل شوند باید به فرم بیضی در آیند. برای برجسته کردن گونه‌ها در گریم داماد زیر گونه را رژگونه می زنیم به این صورت که در قسمت جلو کم رنگ تر و در انتهای صورت پر رنگ تر باشد.

نقش چانه ها در گریم داماد

در صورتی‌ که چانه آقای داماد بلندی غیر نرمال داشته باشد گریم داماد باید به شکلی باشد که زیر چانه را سایه تیر بزند تا از طول آن بکاهد. اگر چانه پهن باشد کناره‌ های آن را باید سایه تیر بزند و اگر چانه کوتاه و باریک باشد زیر چانه و اطراف آن را باید سایه‌ روشن زده شود. در صورتی‌ که داماد چانه کوتاهی داشته باشد می‌‌توان از ریش پروفسوری نیز استفاده کرد.