آموزشگاه آرایشگری جهان مو

ترفندهای حالت دادن مو در کمتر از 10 دقیقه

هیچ چیز به اندازه موهای نامرتب چهره یک آقا را درهم ریخته نشان نمی دهد. بسیاری از افراد تصور می کنند که باید ساعت ها برای حالت دادن مو وقت بگذارند تا موهایی خوش فرم و خوش حالت داشته باشند. واقعیت اینجاست که حتی در زمان خیلی کوتاه تری هم می توانید موها را منظم و مرتب کنید. اما لازمه اینکار اینست که چند فوت و فن و ترفند حرفه ای را بلد باشید. در آموزشگاه آرایش مردانه اصول صحیح سشوار کشیدن و حالت دادن مو آموزش داده می شود و هنرجویان به صورت عملی نیز آموزه های اساتید را فرا می گیرند.

آموزش حالت دادن به مو

آموزش حالت دادن مو در منزل

یکی از علل نامرتب بودن موها، کثیف شدن و چرب شدن موهاست. قبل از شروع لازم است تا موی سر را بشویید. موهای تمیز راحت تر حالت می گیرند و خواب مو را می توان به فرم دلخواه درآورد. این کار در موهای خشک، دشوارتر است. پس از شستشوی موها لوازم فرم دهی مو را آماده کنید. سرم مو، اتوی مو و سشوار از رایج ترین وسیله ها برای فرم دادن به موی آقایان هستند.

نکته: از حالت دادن به موهای خیس خودداری کنید. این کار موجب آسیب جدی به ریشه مو می شود.

سشوار کشیدن موها

سشوار از لوازم عمومی برای حالت دادن به هر نوع مویی است . در افرادی با موهای خشک، چرب و معمولی می توان از سشوار برای تنظیم فرم موها استفاده کرد. این کار نیاز به تخصص دارد ولی با کمی تمرین خودتان هم می توانید موها را فرم دهید. چند نکته مهم در سشوار کشیدن وجود دارد از جمله:

باد سشوار را به طور مستقیم روی ریشه موها نگیرید. این اشتباهی است که افراد مبتدی انجام می دهند. شاید تصور می کنید که هر چه باد سشوار را مستقیم روی موها بگیرید نتیجه بهتر خواهد شد. با این کار تارهای مو شکسته شده و حالت دادن به موها بسیار دشوارتر می شود. به جای آن می توانید با حرارت ملایم سشوار و به کمک انگشتان دست، حالت دلخواه را روی موها ایجاد کنید. برای شبیه سازی از انگشتان دست استفاده کنید و حدود کار را شکل دهید.

حالت دادن به مو

برای حالت دادن مو از برس مخصوص استفاده کنید نحوه استفاده از برس نیز همانند سشوار به صورت غیر مستقیم و با زاویه است. هدف اینست که شانه و برس بین تارهای مو فاصله انداخته و لا به لای موها قرار بگیرند. در بهترین حالت با سشوار و شانه می توانید 50-60 درصد موها را فرم دهید. اما تا رسیدن به ایده آل راه دیگری وجود دارد.

فرم دادن به مو با حالت دهنده ها

انواع حالت دهنده متناسب با جنس، ضخامت و حجم موها طراحی شده اند. یک حالت دهنده مناسب مو حتما در وسایل نظافت همه آقایان وجود دارد. بعد از اینکه موهای سر را با سشوار تا حدودی فرم دادید از حالت دهنده برای تنظیم کامل استفاده کنید. مقدار مناسب از حالت دهنده را در کف دست و بین انگشت ها پخش کرده و دو دست را به هم بمالید. سپس با کمک حرکات دست، موها را به حالت دهنده آغشته کنید. البته در مورد موی فر کار به این سادگی ها نیست.

وقتی کار طراحی موها به پایان رسید هنوز یک نکته مهم باقی مانده است. برای ثابت نگه داشتن موها ار تافت به عنوان فیکساتور استفاده کنید. مهم نیست از چه برندی استفاده می کنید اما حتما یک فیکساتور خوب نیاز دارید وگرنه همه زحمات تان به هدر می رود.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram