آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

آیا کوتاهی مو با آتش روش امنی است؟

آیا کوتاهی مو با آتش روش امنی است؟

امروزه به واسطه شبکه های مجازی و دنیای اینترنت، موضوعات عجیب و غریب با سرعت بیشتری در میان عموم مردم فراگیر می شوند. کوتاهی مو با آتش یکی از این موارد محسوب می شود که تقریبا بسیاری از افراد ویدیوهای مربوط به آن را مشاهده کرده اند. کوتاه کردن مو با آتش یکی از روش های ترند شده در حوزه آرایشگری محسوب می شود. تاریخچه این روش کوتاهی مو به مصر باستان باز می گردد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که کوتاهی مو با آتش روشی جدید و مدرن به حساب می آید. اما این باور کاملا اشتباه است. زیرا، اصلاح و کوتاهی موی سر به وسیله آتش از زمان مصریان در راستای زیبای و سلامت موی سر مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال حاضر، این روش کوتاهی مو به دلیل ذوق و ابتکار عمل یک آرایشگری هندی در جهان فراگیر شده است. اما تاریخچه آن به هزاران سال گذشته باز می گردد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا کوتاهی موی سر با آتش روش امنی است؟ در ادامه این مطلب قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم و با این روش آرایشگری بیشتری آشنا شویم؛ با مجله جهان مو همراه باشید.

آیا کوتاهی مو با آتش روش امنی است؟

حقیقت کوتاهی مو با آتش چیست؟

بسیاری از افراد بر این باورند که روش کوتاهی مو با آتش یکی از روش های مدرن کلاهبرداری است که در جوامع امروزی رایج می باشد. از سوی دیگر، بخش قابل توجهی از افراد نیز این روش را به عنوان یکی از روش های مناسب و کاملا بدون خطر به دیگر افراد جامعه معرفی می کنند. جهت اثبات این موضوع بهتر است از تحقیقات علمی استفاده کرد. اما چالش بزرگ و مهم اینجاست! تا به امروز هیچ تحقیق علمی و رسمی در این رابطه صورت نگرفته است.

اما بسیاری از دانشمندان و پزشکان فعال در حوزه پوست و مو این روش را نوعی عمل خطرناک، غیر علمی و مضر می شناسند. آن ها معتقدند که آتش در طولانی مدت آسیب های زیادی به موی سر وارد می کند. اما همانطور که کمی پیش تر اعلام کردیم، هیچ تحقیق و آزمایش علمی صحت این ادعا ها را تایید نمی کند. در نتیجه بهتر است نگاهی به تاریخچه و گذشته این روش کوتاهی موی سر داشته باشیم.

کوتاهی مو با آتش

تاریخچه کوتاه کردن مو با آتش

اصلاح برزیلی، کوتاهی با شمع، کوتاهی مو با آتش و یا اصلاح ولاتراپیا عنوان هایی هستند که به این روش اصلاح موی سر تعمیم داده اند. این روش به عنوان یکی از راه های زیبایی و درمانی موی سر در آمریکای جنوبی شناخته می شود و تاریخچه آن به بیش از صدها سال باز می گردد. اصلاح موی سر با شمع نیز یکی از روش های کوتاهی مو با آتش است که در تمدن مصر به وفور به چشم می خورد. در آن زمان مردم بر این باور بودند که گرمای شمع موجب باز شدن ساقه مو و رفع موخوره در سر می شود. همچنین این روش به عنوان یکی از روش های حالت دهی موی سر نیز شناخته می شود که در گذشته توسط زنان و مردان ثروتمند مورد استفاده قرار گرفته است.

اثر گرما برروی سلامت مو

عدم وجود تحقیقات و آزمایشات علمی شاید دلیل قانع کننده ای جهت استفاده از کوتاهی مو با آتش نباشد. اما با کمی گفتگو و تفکر در این مورد می توانیم به نتایج قابل قبولی برسیم. به صورت کلی، استفاده از سشوار، اتو مو و دیگر ابزارهای حرارتی که جهت حالت دهی و خشک کردن موی سر استفاده می شوند، موجب آسیب دیدگی موی سر می شوند.

این ابزارها به دلیل گرمای زیاد کوتیکول موی سر را از بین می برند و با کاهش رطوبت مو موجب شکنندگی و موخوره در سر می شوند. با توجه به این تفاسیر، می توانیم این چنین استنباط کنیم که گرما و حرارت، تاثیر زیادی بر آسیب دیدگی موی سر دارند و کوتاه کردن مو با آتش هم از این قائده مستثنا نیست. اما برخلاف این تصورات، اصلاح سر با آتش طرفداران قابل توجهی دارد و هریک آن ها بر مفید بودن این روش پافشاری می کنند.

کوتاه کردن مو با آتش

نقش اصلاح سر با آتش در صنعت آرایشگری

ریکاردو گومس، صاحب سبک در سالن ماریا بونیتا در نیویورک، خدمات مربوط به زیبایی را انجام می دهد. او می گوید اولین بار توسط دوستان برزیلی خود از کوتاهی موی سر به روش آتش مطلع شده است. پنج سال پیش، او به زادگاه خود در برزیل بازگشت و یک روز را صرف تماشای این سبک توسط آرایشگران کرد. او می گوید: “یادگیری آن کمی طول کشید“. من آن را برروی چند دوست امتحان کردم و از این موضوع آگاه شدم”. مشتری های او اکنون شامل مدل هایی هستند، که به طور مرتب با استفاده از مواد شیمیایی حالت دهنده و خشک کردن و گرم شدن مداوم به موهای خود آسیب می رسانند. همچنین زنانی که به طور منظم از روش های سفید کننده یا صاف کننده استفاده می کنند، مو از درخشش طبیعی خود ساقط می شود و انتهای آن آسیب دیده و دچار موخوره است. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *