آموزشگاه آرایشگری جهان مو

آشنایی با مانیکور و پدیکور مردانه

خدمات سالن های زیبایی مردانه هر روز گسترده تر می شود. این روزها تنها آشنایی با فنون کوتاه کردن موها و اصلاح صورت برای حرفه آرایشگری کافی نیست. برای اینکه مشتری های دائمی خود را داشته باشید باید به جدیدترین متدهای آرایشی و پیرایشی روز دنیا مسلط باشید. آموزشگاه آرایشگری مردانه فضای آشنایی با جدیدترین متدهای آرایشی و پیرایشی را فراهم می کند. بسیاری از مراجعه کنندگان به سالن های زیبایی، مانیکور و پدیکور مردانه را انجام می دهند لذا آشنایی با این فن می تواند کسب و کارتان را رونق دهد.

مانیکور و پدیکور مردانه چیست؟

( manicure and pedicure اصطلاحی رایج برای خدمات مراقبت از ناخن است. این خدمات محدود به کوتاه کردن ناخن ها یا سوهان کشیدن آن نیست بلکه مجموعه ای از تکنیک های نظافتی و بهداشتی را یکجا ارائه می دهد. این کارها برای ناخن های دست و پا به صورت جداگانه انجام می شود.

مانیکور و پدیکور مردانه

مانیکور چیست؟

مانیکور ارتباط با ناخن های دست دارد. همه کارهایی که برای زیبایی و نظافت ناخن دو دست انجام می شود در حیطه خدمات مانیکور قرار دارد. این روزها آقایان نیز به مراقبت از ناخن ها اهمیت بیشتری می دهند. به طور دقیق عملیات مانیکور در یک آرایشگاه مردانه شامل کوتاه کردن و نظافت ناخن ها، برداشتن پوست مُرده اطراف ناخن های دست، اصلاح گوشت های اضافه و کوتیکول اطراف ناخن ها، تمیز کردن شیارها و …. می شود. در طی انجام مانیکور ناخن ها تمیز و یک دست شده و در نهایت با استفاده از پولیش و مواد مانیکور و پدیکور مردانه روی ناخن ها کاملا براق می شود.

پدیکور چیست؟

همه خدمات نظافتی و مراقبتی که در آرایشگاه های مردانه برای زیبایی ناخن های پا انجام می شود، در اصطلاح پدیکور آقایان نامیده می شود. مراقبت از ناخن های پا به اندازه دست ها اهمیت دارد. عدم مراقبت از ناخن های دست و پا منجر به رشد ناموزون و عدم زیبایی انگشتان دست و پا می شود. برداشتن پوست مرده اطراف ناخن های پا، نظافت شیارها و صدف روی ناخن ها به همراه از بین بردن ترک های کف و پاشنه پا بخشی از خدمات پدیکور در آقایان است.

آموزش مانیکور و پدیکور مردانه

مزایا و معایب مانیکور و پدیکور مردانه چیست؟

چنانچه برای مراقبت از ناخن های دست و پا به یک سالن زیبایی معتبر مراجعه کنید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. در صورتی که بهداشت آرایشگاه در شرایط مطلوبی نباشد، ریسک عفونت انگشتان و آسیب دیدگی کوتیکول ناخن بیشتر می شود. در صورت رعایت همه موازین بهداشتی پس از انجام مانیکور و پدیکور فواید زیادی به دست می آید از جمله:

  • نظافت و تمیزی ناخن های دست و پا
  • جلوگیری از عفونت و رشد قارچ در اطراف ناخن ها
  • بهبود سیستم گردش خون در انگشتان دست و پا
  • زیبایی انگشتان دست و پا

برای انجام مانیکور و پدیکور مردانه از ابزارهای خاصی استفاده می شود. ناخن گیر و قیچی مهم ترین ابزار برای نظافت ناخن ها هستند. استفاده از سنگ پا، پد لا انگشتی، سنباده و سوهان مخصوص، گوشت گیر یا نیپر، پوشر کوتیکول، بافر ناخن همراه با مواد نرم کننده و معطر در همه موارد ضروری است. نحوه استفاده از این ابزار به مهارت پیرایشگر بستگی دارد.

آخرین مطالب