آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

هر چیزی که لازم است در مورد قیچی پیتاژ بدانید (انواع قیچی پیتاژ)

هر چیزی که لازم است در مورد قیچی پیتاژ بدانید (انواع قیچی پیتاژ)

قیچی پیتاژ یکی از ابزارهای کاربردی و مدرن در آرایشگری است که جهت کاهش حجم و خرد کردن موی سر مورد استفاده قرار می گیرد. پیتاژ یکی از فنون آرایشگری جدید و کارآمد محسوب می شود که تنها به وسیله قیچی مخصوص قابل اجراست. از عمده دلایل به وجود آمدن فن پیتاژ در آرایشگری می توان به ضخامت موی سر، حجم زیاد و مو خوره اشاره کرد. این موارد در گذشته از رایج ترین مشکلات آرایشگری، علل خصوص در آرایشگری آقایان محسوب می شدند. در ابتدا جهت رفع این مشکلات، آرایشگران از کوتاهی موی سر استفاده می کردند. با پیشرفت ابزار آلات و تکنیک های آرایشگری، قیچی پیتاژ جهت رفع این معظلات به بازار عرضه شد. درحال حاضر، آرایشگران با استفاده از تکنیک پیتاژ به سادگی حجم موها را کاهش می دهند و بدون کوتاهی مو، حالت و فرم ایده آل مشتریان را اجرا می کنند. امروز در مجله جهان مو قصد داریم با انواع قیچی پیتاژ آشنا شویم و اطلاعات لازم در رابطه با این ابزار کاربردی را شرح دهیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

انواع قیچی پیتاژ

قیچی پیتاژ چیست؟

قیچی پیتاژ به انگلیسی pitage scissors یک وسیله کاربردی در تکنیک های مدرن آرایشگری است که شرایط لازم جهت پیتاژ مو (خرد کردن) را فراهم می کند. این ابزار کاربردی در انواع مختلف و سایزهای متفاوت تهیه و تولید می شود. امروزه، قیچی پیتاژ به یکی از ابزارهای ضروری در آرایشگری تبدیل شده است. زیرا، با استفاده از آن می توان به سادگی مو خوره سر را از بین برد و یا حجم موها را به روش خرد کردن کاهش داد. استفاده از پیتاژ در موهای کم حجم نیز انجام می شود. اما توصیه می شود که از پیتاژ تنها برروی موهای حجیم استفاده شود. چرا که با پیتاژ کردن مو، حجم مو به شکل چشم گیری کاهش پیدا می کند. توجه داشته باشید که استفاده از پیتاژ جهت رفع مو خوره تاثیر چندانی برروی حجم موی سر ندارد.

انواع قیچی پیتاژ

استفاده از تکنیک پیتاژ نیازمند تجربه و آموزش کافی است. اگر قصد دارید از این تکنیک آموزشی استفاده کنید، ابتدا باید دوره آموزش آرایشگری درجه دو 2 و دوره آموزش آرایشگری مردانه درجه یک 1 را با موفقیت پشت سر بگذارید. استفاده اشتباه و نامناسب از قیچی پیتاژ موجب می شود موی سر از حالت استاندارد خارج شده و تا مدت ها ظاهری نامناسب داشته باشد. یکی دیگر از مسائل مهم در این تکنیک، آشنایی با انواع قیچی پیتاژ و استفاده صحیح از آن هاست. قیچی های پیتاژ در انواع مختلف با کاربردهای متفاوتی تهیه و تولید می شوند. در ادامه قصد داریم انواع قیچی پیتاژ را به شما معرفی کنیم:

  • قیچی پیتاژ یک طرف تکسچر (یک طرف اره ای)
  • قیچی پیتاژ دو طرف تکسچر (دو طرف اره ای)
  • قیچی پیتاژ ترکیب کننده
  • قیچی پیتاژ موهای تکه تکه

قیچی پیتاژ یک طرف تکسچر

قیچی پیتاژ یک طرف تکسچر یا اره ای یکی از از انواع قیچی های خرد کننده موی سر است که تنها یک طرف از تیغه های آن به صورت اره ای طراحی می شود. این مدل قیچی در سمت دیگر تیغه ها کاملا صاف و بدون شیار است و خرد کردن موی سر تنها از لبه اره ای آن صورت می گیرد. این مدل قیچی اغلب در مدل های فشن کوتاهی مو مورد استفاده قرار میگیرد. فاصله بین شیارهای اره در قیچی پیتاژ یک طرف تکسچر از 4 تا 16 صدم میلی متر متغیر است و اندازه آن توسط آرایشگر تعیین می شود. استفاده از این قیچی پیتاژ می تواند تا حدود 50 درصد از حجم موی سر را کاهش دهد.

معرفی انواع قیچی پیتاژ

قیچی دو طرف تکسچر

یکی دیگر از انواع کاربردی قیچی های پیتاژ، قیچی پیتاژ دو طرف تکسچر یا قیچی پیتاژ دو طرف اره ای است. این قیچی شباهت زیادی به مدل قبلی دارد و تنها تفاوت آن، اره ای بودن دو لبه آن است. قیچی دو طرف تکسچر اغلب جهت کوتاهی و خرد کردن موها در مدل های کلاسیک استفاده می شود. این قیچی پیتاژ می تواند حدود 25 درصد از حجم مو را در اصلاح کاهش دهد. در نتیجه نسبت به قیچی یک طرف تکسچر انتخاب مناسب تری برای موهای کم حجم و مدل های کلاسیک محسوب می شود.

قیچی پیتاژ ترکیب کننده

قیچی پیتاژ ترکیب کننده یکی از انواع محبوب و کاربردی قیچی پیتاژ است که به عنوان قیچی همه کاره نیز شناخته می شود. این مدل از قیچی با اغلب موها سازگار است و می تواند در هر بار اصلاح چیزی حدود 50 درصد از حجم مو را کاهش دهد. قیچی پیتاژ ترکیب کننده جهت کوتاهی مو، رفع موخوره و خرد کردن مو مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا تعداد شیارهای آن 25 عدد می باشد.

قیچی مخصوص موهای تکه تکه

این نوع قیچی پیتاژ بین 7 تا 15 دندانه دارد که مسلما می توان دریافت فاصله میان دندانه های آن از قیچی قبلی بیشتر است. با توجه به خصوصیت ساختاری این نوع قیچی می توان آن را بهترین قیچی برای موهای فر فری, مو هایی با ضخامت بالا و مو های در هم دانست. قیچی پیتاژ مخصوص موهای تکه تکه ای، با یک یا دو بار حرکت قادر است 80 درصد مو را خرد کند. این مدل قیچی بهترین و ایده آل ترین نوع برای ایجاد جای خالی در مو به حساب می آید (فرو رفتگی) که در بعضی مدل مو های مطرح استفاده می شود. علاوه بر آن همان طور که بالاتر اشاره کردیم، این قیچی برای مو های بسیار ضخیم یا فر بهترین گزینه محسوب می شود. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *