آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

مزایا و معایب پارافین تراپی

پارافین ماده ای مومی و سفید رنگ است که از آن در شمع سازی استفاده می شود. این موم نرم وجامد در صنایع آرایشی و زیبایی نیز به وفور به کار گرفته می شود. در بسیاری از سالن های زیبایی از این ماده در درمان مشکلات پوست استفاده می شود. پارافین تراپی برای درمان پوست دست و پا از جنبه زیبایی و درمانی یک روش کارامد شناخته شده است. برای درمان بیماری ها به شیوه پارافین تراپی لازم است به کلینیک ها مراجعه کنید.

پارافین درمانی چیست؟

Paraffin therapy یک روش ساده برای آب رسانی به پوست بدن است. پارفین در مقایسه با سایر مواد آبرسان، قیمت کمتری دارد ولی میزان اثر بخشی آن به نسبت بسیار عالی است. از پارافین در کاهش درد عضلات و مفاصل نیز استفاده می شود. همین موم سفید رنگی که بارها از آن استفاده کرده اید خواص شفابخش بسیاری دارد. به طور کلی دو جنبه زیبایی و درمانی در کار با پارافین مورد توجه قرار گرفته است. بر خلاف بخور سرد، این شیوه درمانی با گرما و حرارت در ارتباط است.

پارافین تراپی در زیبایی

موم ماده ای طبیعی و نرم کننده پوست است. وقتی از موم بر روی پوست خشک و آسیب دیده، استفاده می شود خاصیت جذب آب پوست افزایش پیدا می کند. پس از هر جلسه استفاده موم، پوست تا حد زیادی نرم و منعطف می شود. در حالت عادی حتی پس از اولین جلسه نیز می توان نتیجه ترمیم کنندگی پارافین بر روی پوست را دید.

پارافین درمانی برای پوست دست و پا بیشتر استفاده می شود. البته در برخی موارد نیز از پارافین بر روی پوست صورت، زیر بغل و … نیز درمان با پارافین انجاک پذیر است. برای استفاده از پارافین در سالن های زیبایی از دستگاه خاصی استفاده می شود. این وسیله تنها برای گرم کردن پارافین جامد به کار می رود. حتی از پارافین درمنی در منزل نیز می توان استفاده کرد. یک ظرف بزرگ برای حرارت دادن پارافین جامد نیاز است.

مزایای پارافین تراپی

پارافین گرم و مایع پس از نشستن بر روی پوست بلافاصله سخت و جامد می شود. بعد از برداشتن پارافین جامد از روی پوست، سلول های مرده نیز برداشته شده و متافذ پوست باز می شود. به این ترتیب شکل ظاهری پوست به نظر صاف و تر و تازه تر می رسد. حتی در اولین بار استفاده نیز تفاوت دیده می شود. در بسیاری از عروس سراها و سالن عروس پارافین نیز جهت پاکسازی پوست و آبرسانی استفاده می شود.

مزایای درمانی پارافین تراپی

در شیوه درمان از پارافین مایع و گرم شده استفاده می شود. پارافین گرم( نه داغ) بر روی عضو دردناک قرار می گیرد.سپس از یک کیسه نایلونی و حوله گرم بر روی عضو استفاده می شود تا دمای پارافین از بین نرود.

حرارت موجب افزایش خون در عضو شده و سفتی عضلات را کاهش می دهد. موم پارافین در کاهش التهاب و از بین رفتن اسپاسم عضلانی موثر است. این شیوه درمانی آرامش را به ماهسچه ها باز گردانده و درد را تسکین می دهد.

نکات مهم در پارافین تراپی

گرمای پارافین می تواند کمی قرمزی در پوست ایجاد کند که کاملا طبیعی است. اگر پوست دچار خارش و قرمزی زیاد بشود احتمال حساسیت به پارافین وجود دارد و باید درمان را قطع کرد.

جهت حفظ بهداشت و ایمنی افراد لازم است تا هر بار پارافین مصرف شده، دور ریخته شود. برای هر فرد از پارافین جامد جداگانه و جدید استفاده می شود.

از پارافین درمانی بر روی زخم استفاده نمی شود