آموزشگاه آرایشگری جهان مو

فواید بخور سرد در زیبایی پوست و مو

اغلب مردم اطلاعات خوبی در مورد بخور گرم دارند ولی احتمالا چیز زیادی از انواع بخور سرد نشنیده اند. با توجه به خطرات ناشی از سوختگی در اثر بخار و آب داغ بر آن شدیم تا نوع دیگر از بخور دادن را به علاقمندان معرفی کنیم. بخور سرد توسط دستگاه های مخصوص تولید می شود. بخار حاصل از این دستگاه به هیچوجه حرارت بالایی ندارد. اما از نظر کارایی، فواید بخور سرد بسیار زیاد است. رطوبت حاصل از دستگاه بخور سرد تنها بر روی پوست صورت اثر گذار نیست بلکه سطح پوست بدن از این مزایا بهره مند می شوند.

در ادامه برخی از مهم ترین این مزایا را معرفی می کنیم

فواید بخور سرد

درخشان شدن پوست صورت

بخور سرد هوا را مرطوب می کند. به این ترتیب پوست رطوبت لازم را از محیط به دست می آورد. به خصوص در هوای گرم و خشک می توان از بخور سرد برای حفظ رطوبت پوست استفاده کرد. رطوبت دهی موجب کاهش چین و چروک و روشن شدن رنگ پوست می شود.

رفع حساسیت های پوستی از فواید بخور سرد

رطوبت موجب بهبود اگزما، قرمزی و حساسیت و حتی رفع خارش پوست می شود. به این ترتیب بدون اینکه پوست دچار عارضه ای شود می توان پوست را نرم و درخشان کرد. قرمزی پوست، خارش و التهاب علاوه بر مشکلات جسمی موجب بروز مشکلات روحی و نگرانی و اضطراب در فرد می شود.

فواید بخور سرد : رفع جوش و آکنه

جوش یک مشکل شایع در سنین نوجوانی است گه به دلیل بالا رفتن هورمون های بدن به وجود می آید. بسته شدن منافذ پوست و چربی بیش از حد آن نیز، مشکل را حادتر می کند. با بخور سرد می توتان رطوبت پوست را برگرداند بدون اینکه سطح چربی پوست بیشتر شود.

انواع بخور سرد

درمان بیماری ها از فواید بخور سرد

یگی دیگر از مزایای بخور سرد، استفاده از آن در موارد پزشکی است. به طور کلی انواع بخور با باز کردن راه های هوایی، موجب بهبود احتقان بینی و التهابات گلو و سینوزیت می شوند. به خصوص استفاده از بخور سرد در شب هنگام موجب بهبود کیفیت خواب و آرامش بیشتری می شود.

در مورد کودکان و نوجوانانی به بیماری سرماخوردگی و التهاب گلو و بینی مبتلا هستند نیز می توان از بخور سرد استفاده کرد.

فواید بخور سرد برای لب ها

یگی از مشکلات شایع در فضل زمستان، ترک و خشکی بیش از حد لب هاست. برای ترمیم لب های پوسته شده از بخور سرد کمک بگیرید.

حفظ رطوبت موها از فواید بخور سرد

رطوبت نه تنها برای پوست لازم است بلکه در سلامت موها نیز نقش دارد. موهای هیدراته شده در معرض آسیب محیطی کمتری هستند. علاوه بر آن با استفاده از بخور سرد می توان شوره سر و خارش کف سر را درمان کرد. شوره سر یکی از مشکلات شایع در بین همه گروه های سنی است که به سادگی از بین نمی رود. در مورد درمان خارش ریش هم می توان از بخور سرد کمک گرفت.

به جای استفاده از مواد شیمیایی و انواع موس و اسپری و تافت ها می توانید موها را آبرسانی کنید. به این ترتیب شاهد زیبایی و درخشندگی موها شده و مشکلات خشکی پوست و مو برای همیشه از بین خواهد رفت.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

همه مطالب