آموزشگاه آرایشگری جهان مو

شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه

مجوزهای لازم برای تأسیس آرایشگاه مردانه

شرایط تأسیس  آرایشگاه مردانه یک روند قانونی دارد. و در حالیکه  روز به روز بر تعداد متقاضیان راه اندازی آرایشگاه مردانه افزوده می شود ولی اکثر متقاضیان از آن هیچ اطلاعی ندارد.

از طرفی بسیاری از افراد تصور می کنند راه اندازی و تاسیس آرایشگاه مردانه بسیار آسان بوده و به هیچ مجوزی نیاز ندارد. در حالی که اینگونه نبوده و راه اندازی آرایشگاه همانند دیگر انواع اصناف نیاز به مجوز های خاص خود دارد.

 به همین دلیل نیز لازم است تا متقاضیان ابتدا از تمامی شرایط تاسیس آن آگاه شده و روال قانونی آن را طی نمایند. البته در مراکز آموزش پیرایش و آرایشگری مردانه در رابطه با نحوه راه اندازی ومجوز های آن اطلاعاتی را به هنرجویان و علاقه مندان ارائه نموده و آن ها را با روند آن کاملا آشنا می نمایند.

در ادامه سعی می کنیم اطلاعاتی را در رابطه با شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه برای متقاضیان ارائه نماییم.

شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه

مراحل لازم جهت اخذ جواز آرایشگری

برای اخذ جواز آرایشگری مردانه باید کاملا از روال و مراحل قانونی آن آگاه بوده و سپس اقدامات لازم را برای کسب جواز انجام داد. بسیاری از متقاضیان جواز آرایشگری همواره از شرایط و روال کاری اخذ جواز هیچ اطلاعاتی ندارند، در حالی که اخذ جواز آرایشگری یکی از مهم ترین شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه محسوب می شود.

 • مرحله اول برای اخذ جواز آرایشگری آماده سازی و ارائه درخواست کتبی برای اخذ جواز کسب آرایشگری به اتحادیه آرایشگران شهرستان است.
 •  مرحله دوم ثبت درخواست و سپس دریافت رسید ثبت از اتحادیه آرایشگران شهرستان می باشد.
 • مرحله سوم معمولا کمیسیون بازرسی اتحادیه آرایشگران شهرستان افرادی را تحت عنوان بازرس برای بازدید واحد صنفی و بررسی واحد میفرستند.
 • مرحله چهارم یک جلسه در هیئت مدیره اتحادیه آرایشگران شهرستان برگزار شده و درخواست متقاضی برای اخذ جواز کسب را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند. خروجی این جلسه به صورت کتبی به متقاضی ارائه شده و نتیجه را اعلام می کنند.
 • مرحله پنجم از مراحل اخذ جواز آرایشگری مربوط به آماده سازی و ارائه مدارک لازم جهت صادر شدن پروانه کسب است. می توان گفت ارائه مدارک جهت اخذ جواز آرایشگری یکی از مهم ترین شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه به شمار می آید.

مدارک لازم جهت اخذ جواز آرایشگری

از جمله مدارک مهم برای ارائه به اتحادیه آرایشگران که شامل شرایط تأسیس آرایشگاه مردانه میباشد، می توان به مدارک زیر اشاره نمود:

ارائه اصل شناسنامه و کپی تمامی صفحات آن

 1. 1. ارائه اصل کارت ملی و کپی آن
 2. 2. ارائه تعداد عکس مورد نیاز در ابعاد 4*3
 3. 3. گواهی مربوط به عدم سوء پیشینه کیفری
 4. 4. گواهی مربوط به عدم اعتیاد به هر نوع مواد مخدر
 5. 5. ارائه کپی اجاره نامه و یا سند مالکیت واحد صنفی
 6. 6. ارائه کپی کارت پایان خدمت
 7. 7. ارائه کپی مدرک دیپلم آرایشگری
 8. و…

معمولا مدرک دیپلم آرایشگری توسط سازمان کار و فنی و حرفه ای ارائه می شود و متقاضیان پس از شرکت در دوره های مربوطه می توانند از این گواهی بهره مند شوند. ارائه کپی گواهی بهداشت نیز یکی از مهم ترین مدارکی است که باید به اتحادیه آرایشگران ارائه شود.

شرایط تاسیس آریشگاه مردانه

هزینه های تاسیس آرایشگاه مردانه

از جمله شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه می توان به پرداخت هزینه های مربوطه اشاره کرد که این هزینه ها خود به چندین دسته تقسیم می شوند. بخشی از هزینه ها برای عضویت در اتحادیه آرایشگران و همچنین اخذ پروانه کسب باید پرداخت شود. بخش دیگری از هزینه ها مربوط به خرید انواع لوازم و ابزار آرایشگری نظیر صندلی استاندارد، سشوار، قیچی و… است.

 آرایشگران اغلب برای راحتی و دقت کار خود باید بهترین و با کیفیت ترین انواع تجهیزات و ابزار آرایشگری را خریداری نمایند.

از دیگر هزینه های مربوط به تاسیس آرایشگاه مردانه می توان به هزینه های مربوط به اجاره و یا خرید یک واحد صنفی اشاره نمود. در صورت استخدام یک نیروی کار نیز باید براساس شرایط و قوانین کار هزینه هایی به عنوان حقوق و دستمزد به نیرو پرداخت شود.

در رابطه با شرایط تاسیس آرایشگاه مردانه هر گونه سوال و ابهامی دارید می توانید از کارشناسان آموزشگاه تخصصی جهان مو جویا شوید.

مطالب تصادفی