آموزشگاه آرایشگری جهان مو

مهم ترین فواید بخور صورت چیست؟

بخور دادن یکی از قدیمی ترین روش های پاکسازی پوست صورت است که امروزه در سالن های آرایش مردانه و زنانه نیز به وفور اجرا می شود. برای برخورداری از فواید بخور صورت باید به طور منظم و هفتگی، از این روش برای پاکسازی پوست استفاده کرد. این کار هزینه چندانی ندارد ولی به مراتب از دیگر شیوه های پاکسازی و ترمیم پوست صورت ، کارامدتر است. در ادامه برخی از مزایای بخور دادن را بررسی می کنیم.

پاکسازی عمیق پوست با بخور

برخی از افراد در موقع سرما خوردگی و زکام از بخور آب گرم استفاده می کنند. اما از همین روش می توان برای باز کردن منافذ پوست صورت نیز بهره برد. بخور آب گرم هر نوع آلودگی را از سطح پوست پاک می کند به این ترتیب جوش های زیر پوستی و همچنین جوش های سرسیاه به راحتی تخلیه می شوند. علاوه بر آن چربی های انباشته شده در زیر پوست نیز به راحتی تخلیه می شود. باقیماندن چربی در زیر پوست علت اصلی رشد باکتری ها و تشکیل چوش و آکنه صورت است.

فواید بخور صورت

افزایش گردش خون از فواید بخور صورت

در حین بخور دادن، صورت عرق کرده و مویرگ ها بازتر می شوند. به این ترتیب وضعیت خون رسانی به عضلات و بافت پوست صورت، بهبود خواهد داشت. خون حاوی اکسیژن جهت تغذیه و سلامت پوست ضروری است. پس از بخور دادن به وضوح پوست صورت بازتر و درخشان تر می شود. پس از بخور دادن گردش خون بیشتر شده و کلاژن سازی صورت می گیرد. افزایش کلاژن و الاستین پوست عامل جوان تر شدن چهره است. کلاژن پوست را سفت تر و جوان تر نگاه می دارد.

از بین بردن سلول های مرده پوست

پوست انسان به صورت تدریجی و دائمی در حال نو شدن است. به همین علت دائما پوست های مرده قبلی دچار ریزش شده و پوست جدید، جایگزین می شود. باقی ماندن سلول های مرده روی پوست موجب کدر شدن و از بین رفتن نشاط چهره می شود. حذف سلول های مرده از مهم ترین فواید بخور صورت است.

مزایای بخور صورت

آبرسانی به پوست های خشک

یکی از اصلی ترین دلایل خشک شدن پوست، از دست رفتن رطوبت طبیعی آن است. پوست صورت در معرض تغییرات جوی و دمایی قرار دارد. تابش نور خورشید، آلودگی های هوا و استفاده از رژیم غذایی نامناسب موجب می شود تا پوست صورت خشک و غیر قابل انعطاف شود. با یک بخور ساده می توان از پیری زودرس ناشی از خشکی پوست، پیشگیری کرد.

جذب محصولات مراقبت از پوست مهم ترین فواید بخور صورت

برای اینکه کرم ها، مرطوب کننده ها و محصولات مراقبت از پوست به خوبی جذب شوند، باید پوست قابلیت نفوذ پذیری بالایی داشته باشد. استفاده از این محصولات روی پوست کثیف، اصلا توصیه نمی شود. برای جذب بهتر این محصولات می توانید پس از بخور دادن، مواد مورد نظر را روی پوست استفاده کنید.

با افزودن چند قطره مواد معطر طبیعی و رایحه گیاهان دارویی به آب، فواید بخور صورت دو چندان می شود. با صرف هزینه ای اندک علاوه بر حفظ سلامت پوست، احساس آرامش را تجربه خواهید کرد.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

همه مطالب