آموزشگاه آرایشگری جهان مو

انواع روش صاف کردن مو

صاف کردن مو یکی از پر طرفدارترین کارها در بین خانم هاست. داشتن موهای فر و مواج، که به زیبایی هر چه تمامتر هستند یک نعمت است اما موهای وز و خشک و بد حالت اصلا خوشایند هیچکس نیست. افرادی که موهایی زبر، وز کرده و غیر قابل مهار دارند می توانند از تکنیک های صاف کردن مو استفاده کنند.

روش های رایج برای صاف کردن مو

آیا موهایی بد حالت و وز دارید؟ آیا از فرهای زیبایی موهای خود خسته شده اید؟ با تغییر دادن حالت موها به طور کلی وضع ظاهری و چهره هم تغییر می کند. به خصوص وقتی موها مدتی فر داشته باشد با صاف کردن مو می توانید به کلی چهره تان را متفاوت تر نشان دهید. به طور کلی همه روش های صافی مو به دو طریق انجام می شود

صافی غیر دائمی با دستگاه های حرارتی

بسیاری از افراد با استفاده از سشوار و اتوی مو، اقدام به صاف کردن موها می کنند. این شویه بسیار رایج و پر طرفدار است. موقع سشوار کشیدن یا اتوی مو از هیچ نوع ماده شیمیایی قوی استفاده نمی شود. مشکل اینجاست که حرارت زیاد موجب ضعیف شدن موها می شود. در وقع پیوندهای هیدروزنی لایه پوشاننده مو با حرارت از بین می رود و به نوعی ساختار موها ضعیف تر می شود.

تغییر زنجیره های کراتینی در اثر حرارت، منجر به صاف شدن مو می شود. این تغییر تا زمانی که آب به موها نرسد، باقی می ماند ولی به محض مرطوب شدن موها، دوباره حالت قبلی مو بر می گردد. دستگاه های حرارتی صافی دائمی ندارند ولی به طور موقت خیلی کار راه اندازه هستند.

روش های صاف کردن مو

صاف کردن مو با مواد شیمیایی

با استفاده از مواد شیمیایی می توان موها را به طور دائمی یا نیمه دائمی و موقت، صاف کرد. سفا کننده های شیمیایی، با شکستن پیوندهای قوی دی سولفیدی مو، برگشت پذیری تارهای مو به شکل قبلی را تقریبا غیر ممکن می کنند. برای از بین بردن وز و فر مو از مواد شیمیایی قوی نظیر آمونیوم تیوگلیکولات و سدیم هیدروکسید استفاده می شود. این مواد پیوندهای مو را قطع می کنند و موها از حالت پیچ و تاب، خارج می شود. ماندگاری این روش بسیار بالاست به طوری که در آرایشگاه های زنانه این کار را نوعی صافی دائمی می نامند.

صاف کردن موی دائمی طوری است که پس از استحمام نیز موها حالت جدید و صاف خود را خفظ می کنند. آب و رطوبت نمی تواند ساختار شکسته پیوند مو را به شکل قبل بر گرداند. این موها تا وقتی که ریزش نکرده اند به همان صورت صاف باقی می مانند. البته با رشد موها از ریشه، شاهد موهای ناصاف قبلی هستیم. هیچیک از روش های صاف کننده مو نمی توانند موی فرد را از ریشه، صاف کنند. همه این تغییرات روی ساقه مو انجام می شود.

کراتینه مو یک روش صافی دائمی است که این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است. در کراتینه، تارهای مو به محلول فرمالدهید و کراتین آغشته می شوند. سپس با سشوار موها خشک شده و صاف می شوند. این شیوه موجب لخت شدن و صافی مو به طور دائم خواهد شد.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

مطالب پر بازدید

همه مطالب