آموزشگاه آرایشگری جهان مو

اشتباهات رایج درباره مو که ربطی به آرایشگرتان ندارد

گاهی داستان های باور نکردنی زیادی در مورد بافت مو و ساختار ان شنیده می شود که تعجب بر انگیز است. بسیاری از افراد در مورد مو اطلاعات صحیحی ندارند و با سادگی مجذوب این داستان ها و شاید تبلیغات جعلی می شوند. برخی از شرکت های فروش محصولات پوست و مو نیز به این شایعات دامن می زنند تا بلکه از این بازار شایعه کلاهی برای خود تهیه کنند. در این مطلب از اشتباهات رایج درباره مو گفته می شود. بعد از خواندن این مطلب در کامنت ها بنویسید کدامیک از این اشتباهات را باور کرده بودید

کندن موی سفید و رشد موهای سفید بیشتر

بسیاری از افرد عقیده دارند اگر یک موی سفید کنده شود حتما چند موی سفید دیگر به جایش رشد می کند. این مضوع چیزی به جز یک اشتیاه نیست. در واقع چنین اداعایی صحت ندارد. پزشکان عقیده دارند کندن موها موجب آسیب شدید به پوست سر و ریشه مو شده و امکان خالی ماندن محل رویش مو را دارد ولی این امر نقشی در سفید شدن موها ندارد.

اشتباهات رایج درباره مو

اشتباهات رایج درباره مو کوتاه کردن و رشد آن

رشد موهای سر و صورت به عوامل زیادی ارتباط دارد. نقش تغذیه و مراقبت صحیح از موها را نمی توان نادیده گرفت ولی بیشترین عامل مویر در رشد موها مربوط به ژن فرد است. به طور معمول موی سر در حدود یک تا یک و نیم سانتیمتر در ماه رشد می کند. این امرحتی بدون کوتاه کردن موها هم اتفاق می افتاد. در تابستان رشد موها اندکی بیش از زمستان است که ارتباطی به کوتاه کردن مو یا کوتاه نکردن ندارد.

البته ممکن است در تابستان موها اندکی سریع‌تر رشد کنند ولی شما نمی‌توانید با کمک قیچی آرایشگری کاری بکنید که سرعت رشد موهایتان افزایش یابد. در واقع، کوتاه‌کردن موها یک کار انجام می‌دهد: انتهای خراب و دو شاخه موهایتان را حذف می‌کند و باعث می‌شود موهایتان ظاهر بهتری پیدا کنند.

اشتباهات رایج در مورد مو

درخشان شدن موها با شامپوی زیاد

یکی از اشتباهات رایج در مورد مو و نحوه شستشو این است که هر چه شامپو بیشتر کف داشته باشد به همان میزان هم موها تمیزتر و درخشان تر می شوند. شستشوی بیش از حد موها موجب آسیب جدی به ساختار مو شده و موهای سر و صورت خشک و بد حالت می شوند. این درخالی است که اکثر افراد فکر می کنند موها را باید با شامپو و کف فراروان شستشو دهند. در واقع کف زیاد هیچ ارتباطی به تمیز شدن موها ندارد. شامپوهای با کیفیت حتی تولید کف کمتری دارند و به مراتب موها را بهتر تمیز می کنند.

اشتباهات رایج درباره برس زدن مو

یک باور قدیمی می گوید که روزی 100 بار با برس روی موها بکشید زیرا موها تقویت می شوند. واقعیت اینجاست که این هم چیزی به جز یک داستان خیالی نیست. طبق تحقیقات انجام شده، شانه زدن موها در حد معمول مشکلی ندارد ولی وقتی با برس یا شانه بیش از حد روی موها بکشید به طور حتم تارهای مو ضعیف شده و آسیب می بیند. به خصوص در مورد موهای چرب که برس زدن زیاد، موجب افزایش چربی پوست سر هم می شود که خود چربی مو را افزایش می دهد.

کدامیک از این اشتباهات را باور داشتید؟

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter