آموزشگاه آرایشگری جهان مو

چگونه شامپوی مناسب را انتخاب کنیم؟

بسیاری از مشکلات موها و حتی پوست سر به دلیل استفاده از شامپوی نامناسب است. شرکت های تولید کننده محلول های شستشوی سر، از فرمول های اختصاصی خود برای تهیه شامپو استفاده می کنند. صرف نظر از برخی افزودنی ها و خوشبو کننده ها، ترکیب اصلی همه شامپوها خاصیت پاک کنندگی پوست و مو را دارد اما همه شامپوهای موجود در بازار مناسب موهای شما نیستند. با انتخاب شامپوی مناسب بسیاری از مشکلات پوست و موی سر درمان می شود. خارش، شوره سر، ریزش مو، خشکی بیش از حد موهای سر همگی می تواند به علت یک شامپوی نامناسب باشد.

انتخاب شامپوی مناسب برای موها

شامپوها حاوی مواد پاک کننده چربی و آلودگی از روی موها و پوست سر هستند. همه افراد دارای پوست و موی مشابهی نیستند. برخی از پوست ها معمولی است ولی بسیاری از افراد هم پوست و موی خشک یا چرب دارند. برای هر کدام از انواع پوست و مو یک شامپوی مخصوص با فرمول متفاوت تولید شده است. اگر پوست سرتان چرب است نباید از شامپوی مخصوص موهای خشک استفاده کنید زیرا این شامپوها قدرت حذف چربی و روغن از روی سرتان را ندارند.

همینطور افرادی با پوست و موهای خشک هیچ شانسی در استفاده از شامپوی مخصوص افراد چرب ندارند. این شامپوها قدرت پاک کننده چربی بیشتری دارند و موها را خشک تر و بد حالت تر نشان می دهند. به طور کلی با شناخت نوع پوست سر و جنس موها شامپو را انتخاب کنید در غیر این صورت پول تان را دور ریخته اید

شامپوی مناسب

شامپوی مناسب برای موهای چرب

معمولا افرادی که دارای پوست و موی چرب هستند مدم در حال شستشو و استحمام هستند تا کمی از روغن و چربی های سر را کم کنند. دوش گرفتن روزانه تا حدودی موثر است ولی تا وقتی که شامپوی مخصوص استفاده نکنید هیچ تغییری در اوضاع به وجود نمی آید. قبل از خرید روی برچسب شامپو را نگاه کنید. محصولات حاوی نرم کننده و صاف کننده برای گرفتن وز موهای مجعد تولید شده اند و موهای تان را چرب و روغنی می کنند.

بعد از شامپو زن هم نباید از نرم کننده ها و گره بازکن های مو استفاده کنید. این مواد پوست سر را چرب تر کرده و مشکل دو چندان خواهد شد.

شامپوی مناسب برای موهای خشک

آای پوست سرتان دچار خارش شده و پوسته پوسته می شود؟ با عوض کردن شامپو همه التهابات پوست سر هم حل خواهد شد. برخی از شامپوها حاوی مواد تقویت کننده هستند این محصولات موها را تا حدی خشک می کنند. موقع خرید محصولات فاقد تقویت کننده را انتخاب کنید.

شامپوهای مخصوص موهای خشک حاوی مواد هیدراتاسیون هستند که رطوبت موها را حفظ می کنند و ظاهر موها کمی از حالت مجعد بودن خارج می شود. شامپوهای دارای منتول و سولفات بسیار برای موهای خشک و پوست سر آسیب دیده مناسب است.

برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد موها، یک روز در میان دوش بگیرید و اگر هر روز حمام می روید موها را هفته ای 2 تا 3 بار بیشتر شامپو نزنید. استفاده از شامپوی روزانه هم می تواند برای موهای بسیار خشک، مشکل ایجاد کند.

پس از حمام با یک روغن طبیعی مثل نارگیل یا زیتون موها و پوست سر را ماساژ دهید.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter