آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

راهنمای انتخاب مدل موی کوتاه زنانه

استایل شیک یک خانم با انتخاب مدل مویی زیبا و جذاب، کامل می شود. بسیاری از خانم ها تمایل دارند مدل موی کوتاه را انتخاب کنند. تنوع در مدل های کوتاه زیاد است و با هر سن و سالی نیز هماهنگی دارند. اگر می خواهید تغییر زیادی در چهره ایجاد کنید موهای خود را به یکی از طرح های خاص و مدل جدید، کوتاه کنید.

مدل موی کوتاه می تواند به کلی چهره تان را تغییر دهد به طوری که برخی از افراد از این انتخاب پشیمان می شوند. تجربه داشتن موی کوتاه برای افرادی که همیشه موی بلند داشته اند، چندان خوشایند نیست. توصیه می شود قبل از هر تصمیمی آلبوم جدید موی کوتاه زنانه را ببینید. در همه آرایشگاه ها و سالن های زیبایی بانوان نمونه هایی از تصاویر مدل موی کوتاه زنانه نیز وجود دارد.

مهم ترین موضوع در انتخاب مدل موی زنانه، تناسب موی کوتاه با فرم صورت است. اگر این هماهنگی وجود نداشته باشد احتمالا از نتیجه کار رضایت نخواهید داشت. همیشه موهای خود را به یک آرایشگر حرفه ای بسپارید و از مشورت های او استفاده کنید.

آرایشگرهای با تجربه می توانند در انتخاب مدل مو کمک های خوبی ارائه دهند. در ادامه برخی نکات برای افراد مبتدی آورده شده است. با استفاده از این راهنمایی ها می توانید مدل مویی شیک و متناسب را انتخاب کنید.

مدل موی کوتاه زنانه

نکات انتخاب مدل موی کوتاه زنانه

رسیدگی به موهای بلند دشوارتر از موهای کوتاه است و برخی از افراد وقت یا حوصله مراقبت از موها را ندارند. به این ترتیب کم نیستند افرادی که به دنبال جدیدترین مدل های موی کوتاه هستند. تنوع در این زمینه زیاد است و همین موضوع، انتخاب را دشوارتر کرده است.

به نظر می رسد همه مدل های ترند سال مناسب چهره تان نباشد پس بدون توجه به مد، مدل های کوتاهی مناسب را انتخاب کنید. علاوه بر فرم چهره، تناسب اجزای صورت و گردن و … نیز مهم است. در مجموع با در نظر گرفتن همه این موارد، بهترین تصمیم را بگیرید.

آیا پیشانی بلندی دارید؟ خانم هایی که پیشانی بلندی دارند می توانند هر مدل کوتاهی مو را انتخاب کنند به شرطی که در قسمت جلوی مو، بلندی موها بیشتر باشد. برای تناسب بیشتر بین اجزای صورت موهایی چتری را بلندتر نگاه دارید تا کمی روی پیشانی را پوشش دهد.

این موضوع در مورد بانوانی که گردن بلندتر دارند هم صدق می کند. به طور کلی انواع مدل مو که در قسمت جلوی سر بلند تر است، برای افرادی با گردن کشیده و پیشانی بلند، انتخاب مناسبی است.

افرادی که گردن کوتاهی دارند در انتخاب مدل موی زنانه دقت بیشتری داشته باشند. با یک اشتباه به کلی فرم چهره تان به هم می ریزد. مدل موهایی که گردن را کشیده تر نشان می دهند برای این افراد توصیه می شود.

انواع مدل موی کوتاه

چگونه مدل موی مناسب را انتخاب کنم؟

بر اساس جنس و حجم موها انتخاب کنید. پر پشت بودن یا کم پشتی موها یکی از عوامل مهم در انتخاب مدل موی کوتاه است. برخی مدل ها موجب پرتر دیده شدن موها می شود. پیتاژ مو هم برای موهای پر پشت و کم پشت توصیه می شود.

بر اساس سن و سال تان انتخاب کنید. برخی از مدل موهای دخترانه، زیبا و دوست داشتنی هستند ولی شاید این موی کوتاه برازنده یک خانم پا به سن گذاشته نباشد.

بر اساس رنگ موها انتخاب کنید. رنگ موها در جلوه و زیبایی آن تاثیر زیادی دارد. برای یک تغییر و تحول بزرگ باید علاوه بر کوتاه کردن موها، رنگ آن را نیز تغییر دهید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

مطالب پر بازدید

همه مطالب