آموزشگاه آرایشگری جهان مو

راه های پیشگیری از کرونا در آرایشگاه

با شیوع ویروس کرونا، نظم عمومی زندگی و فعالیت های اجتماعی دچار اختلال شده است. در این بین تعطیلی برخی مشاغل از جمله آرایشگاه ها لطمه زیادی وارد کرده است. به نظر می رسد محدودیت ها تا حدودی برداشته شده و می توان با رعایت نکات بهداشتی و موارد ایمنی، بدون ریسک از محیط های آرایشگاهی استفاده کرد. این روزها آرایشگری در زمره مشاغل پر خطر قرار دارد و لازم است تا برای پیشگیری از کرونا در آرایشگاه اقدامات جدی انجام شود.

چرا آرایشگاه کرونا را انتقال می دهد؟

بدون تردید رشد موهای سر و صورت با شیوع کرونا و قرنطینه متوقف نمی شود. بعد از مدت خیلی کوتاهی موها بلاند شده و فرم چهره به هم می ریزد. آرایشگاه به عنوان یک مکان عمومی که افراد زیادی در آن ورود و خروج می کنند، می تواند به مکان انتقال کرونا شناخته شود. تجهیزات آرایشگاه از صندلی ها گرفته تا سشوار و شانه و قیچی و … همگی در این مسئله دخیل هستند. عامل بیماری از فرد ناقل به این ابزار منتقل شده و در صورت عدم رعایت بهداشت در آرایشگاه، به فرد سالم منتقل می شود. همین چرخه ساده را می توان به سادگی از بین برد.

جلوگیری از کرونا در آرایشگاه

جلوگیری از ابتلا به کرونا در آرایشگاه ها

واقعیت اینجاست که قبل از شیوع کرونا نیز امکان سرایت بیماری های عفونی و باکتریایی از طریق آرایشگاه ها وجود داشت. البته در حال حاضر کرونا وحشت عمومی از بیماری را افزایش داده و توجه را به بهداشت در آرایشگاه جلب کرده است. رعایت برخی نکات در جلوگیری از انتقال کرونا و حفظ بهداشت عمومی در محیط های پر تردد و آرایشگاه ها الزامی است.

پیشگیری از کرونا در آرایشگاه : مشتری

مشتری ها باید همه اقدامات ایمنی را قبل و پس از ورود به ارایشگاه رعایت کنند. موقع خرید از سوپری محل یک سری نکات بهداشتی را رعایت می کنید پس چرا در آرایشگاه این کار را انجام ندهید؟ برای حفظ سلامت خود از مراجعه به آرایشگاه های شلوغ خودداری کنید. قبل از حضور در آرایشگاه به صورت تلفنی وقت بگیرید و در زمان تعیین شده به سالن مراجعه کنید. هنگام مراجعه کیف پیرایش مردانه را همراه داشته باشید.اگر سطح بهداشت آرایشگاه را کافی نمی دانید فورا محل را ترک کنید.

پیشگیری از کرونا در آرایشگاه

پیشگیری از کرونا در آرایشگاه : آرایشگران

اغلب آرایشگرها افرادی اجتماعی هستند که به سرعت با مشتری وارد فاز رفاقت و دوستی می شوند. در این روزها کمی محتاط تر باشید و تنها مشتری های همیشگی را در آرایشگاه بپذیرید. توصیه شده همه افراد به آرایشگاه های همیشگی مراجعه کنند اما به هر حال شما محتاط باشید و با مشتری ها دست ندهید.

این کارها را هم برای حفظ سلامت خود و هم مشتری ها حتما رعایت کنید.

  • جلوگیری از ورود افراد مشکوک به بیماری در آرایشگاه
  • استفاده از مواد ضد عفونی برای استفاده مشتری در بدو ورود
  • روشن کردن سیستم تهویه مطبوع در آرایشگاه
  • ضد عفونی همه سطوح و گند زدایی کف سالن آرایشگاه
  • ضد عفونی ایزارهای مورد استفاده برای مشتری پس از هر بار استفاده
  • ضد عفونی تجهیزات آرایشگاه اعم از صندلی ها و لوازم کار
  • توصیه به استفاده مشتری از لوازم اصلاح شخصی
  • ستفاده از ماسک و شستن مکرر دست ها در طول روز

اشتراک گذاری

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

همه مطالب