آموزشگاه آرایشگری مردانه جهان مو

انواع سبیل مردانه از گذشته تا به امروز

در گذشته های دور داشتن یک سبیل مردانه می توانست ابهت مردانه را به نمایش بگذارد. در طول تاریخ انواع سبیل مردانه چند صباحی مد می شد و پس از مدتی سبیلی با مدل جدیدتر، جای قبلی را می گرفت. برخی از آقایان بدون توجه به تیپ صورت و چهره، سبیل های مدل جدید را امتحان می کنند. اگر مدل سبیل انتخابی با فرم چهره هماهنگی داشته باشد، ابهت چهره و زیبایی صورت در هم هماهنگ می شود.

انواع سبیل مردانه پر پشت

ریش و سبیل های پر پشت و انبوه در بین آقایان طرفداران زیادی دارد اما همه آقایان شانس داشتن ریش یا سبیل پر پشت را ندارند. تعداد موهای ریش و سبیل تا حدود زیادی به ژنتیک فرد، مربوط می شود. البته با رعایت رژیم غذایی سالم نیز می توان رویش موها را تا حد زیادی تقویت کرد.

جالب است بدانید انواع سبیل های نازک نیز به اندازه سبیل های پر پشت، طرفدار دارند. اگر شما هم قصد نگه داشتن سبیل را دارید قبل از هر چیز به فرم چهره تان دقت کنید. با یک جستجوی ساده در اینترنت ده ها مدل سبیل مردانه زیبا و جذاب را می بینید ولی همه این مدل سبیل های کوتاه و بلند مناسب چهره تان نیست. درست شبیه به انتخاب مدل مو باید روی فر ریش و سبیل هم وسواس نشان دهید.

معروف ترین مدل های سبیل مردانه در جهان

استاندارد خاصی برای سبیل وجود ندارد انواع سبیل های مردانه دارای یک شکل و یا یک اندازه مشخص نیستند. تنوع زیادی در این مورد وجود دارد. یک سبیل ساده می تواند به کلی چهره یک آقا را به کلی تغییر دهد. در ادامه برخی از رایج ترین سبیل های مردانه معرفی شده است:

انواع سبیل مردانه

سبیل مردانه دالاسی

این سبک به سبیل کابویی هم مشهور است. ظاهر این نوع سبیل، پر پشت و انبوه است ولی فراموش نکنید این سبیل ها هم نیاز به رسیدگی دارند در غیر این صورت ژولیده و در هم به نظر می رسید. اگر فرم چهره مربعی دارید در نگه داشتن سبیل دالاسی تردید نکنید.

سبیل مردانه دسته دار

این سبیل با دسته های پر شکوهش را نمی توان نادیده گرفت. شاید تشبیه دسته های دوچرخه کورسی به سبیل دسته دار چندان هم بی ارتباط نباشد. این نوع سبیل از قرن نوزدهم میلادی مد شده ولی هنوز هم برخی از آقایان این نوع سبیل های دسته دار را می پسندند. فرم چهره مربعی با این مدل سبیل هماهنگی بیشتری دارد.

سبیل نازک کلارک گیبلی

حتی از نام این مدل سبیل هم می توان به فرم و شکل آن پی برد. این سبیل به ظاهر نازک و آراسته، به شدت روی فرم چهره تاثیر می گذارد. تقریبا با هر مدل فرم صورتی که دارید می توانید این مدل سبیل را امتحان کنید. به خصوص طرفداران سبک کلاسیک و فیلم های قدیمی، عاشق این سبیل های کلارک گیبلی می شوند. اسامی بقیه انواع سبیل مردانه را در ادامه می خوانید:

  • سبیل فو مانچویی با ظاهری سلطه جویانه و اندکی شرور
  • سبیل نعل اسبی نسخه غیر رسمی و غیر متمدن سبیل ها
  • سبیل مردانه شورون با پوشش فسمت بالایی لب ها
  • سبیل هرمی با پایه های ضخیم و باریک شدن در اطراف بینی
  • سبیل مردانه زاپایی با سبک سبیل پرپشت تا کناره های لب
  • سبیل نظامی یا سبیل پلیسی‌ با لبه‌های خمیده رو به بالا

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

مطالب پر بازدید

همه مطالب